REKLAMADziugas_banner główny_12.05. - 12.06.

(fot. wiadomoscihandlowe.pl)

- Warunki pracy w marketach Biedronka są już tak koszmarne, że w sieci nie chcą pracować nawet Ukraińcy - pisze Patryk Kosela, rzecznik prasowy i członek Komisji Krajowej związku zawodowego Sierpień '80 w najnowszym numerze "Kuriera Związkowego".

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

Autor tekstu twierdzi, że sieć rozwijana przez Jeronimo Martins "dwoi się i troi, aby ściągnąć pracowników zza wschodniej granicy, bo inaczej nie będzie miał kto pracować". Kosela zwraca uwagę, że nowa linia rekrutacyjna Biedronki działa w dwóch językach: polskim i ukraińskim. Również rekrutacja online prowadzona jest przez dyskontową sieć po polski i ukraińsku.

Przedstawiciel Sierpnia '80 pisze też, że problemami Biedronki są "mała liczba pracowników, zagracone niewyłożonym towarem alejki i kolejki do kas". - Dostrzec tego nie chcą jednak władze spółki i ignorują żądania związkowców. To głupia polityka, a konkurencja odrobiła swoje lekcje z pozacenowych elementów konkurencyjności - zauważa Kosela.

Rzecznik prasowy Sierpnia '80 chwali natomiast... Lidla, czyli głównego konkurenta Biedronki. - Lidl w reklamach z pracownikami pokazuje, że dla klientów liczy się też komfort zakupów. (...) Swoimi reklamami firma udowadnia, że jest krok przed innymi, bo eksponuje większość kluczowych argumentów, dlaczego konsument z limitowaną ilością wolnego czasu powinien udać się na zakupy do tej, a nie innej sieci handlowej - napisał Kosela.

Związkowiec przypomina, że w Biedronce trwa aktualnie referendum strajkowe. Głównym postulatem strony związkowej nie jest podwyżka płac, lecz poprawa warunków pracy. Związkowcy chcą m.in. zwiększenia zatrudnienia, zmniejszenia liczby zadań przypadających na jednego pracownika, poprawy zasad magazynowania towaru, oraz zapewnienia ochrony w placówkach handlowych w godzinach wieczornych.

Źródło: "Kurier Związkowy"

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 11

 • 7
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~owatoaguśka powlut 1 ponad rok temu

  kochany adasiu kocham ciebie tu z poznania tęsknie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony