REKLAMADziugas_banner główny_12.05. - 10.06.
Amazon Fulfillment Center, Shakopee, Minnesota, źródło: Flickr.com

Amazon Fulfillment Center, Shakopee, Minnesota, źródło: Flickr.com (fot. Tony Webster [CC BY-SA 2.0])

Pracownicy polskich centrów dystrybucyjnych Amazona alarmują o zbyt słabym zabezpieczeniu pracowników w dobie epidemii koronawirusa. W sieci pojawiły się nawet filmiki, pokazujące stłoczonych pracowników.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

Na problem zwraca uwagę portal money.pl, który podkreśla, że setki osób miesza się przy wejściu do hali po zakończeniu porannej zmiany. Poza tym autobusy dowożące pracowników do pracy są maksymalnie wypełnione, a stołówka pęka w szwach.

W Internecie pojawiły się nawet filmiki z jednego z centrów Amazona (nagranie z poniedziałku 23 marca).

Sieć wprowadziła pewne zmiany, polegające m.in. na nakazie zachowywania bezpiecznej odległości względem siebie, jednak jak twierdzą związkowcy, to działania fasadowe.

Amazon odpowiedział, że wdraża odpowiednie procedury bezpieczeństwa, które mają zabezpieczyć pracowników przed zakażeniem, a dobro pracujących tam osób jest dla firmy najważniejsze. Firma zwiększyła też częstotliwość sprzątania i poprosiła pracowników o częstsze mycie rąk.

Warto jednak przypomnieć, że w Polsce doszło już do przypadków zarażenia pracowników Amazona koronawirusem. Zachorował pracownik centrum w Pawlikowicach koło Łodzi.

Problem nie dotyczy jednak tylko Polski. Na warunki pracy skarżyli się także amerykańskich magazynów giganta e-commerce, którzy twierdzili, że nie mają dostępu do środków dezynfekcyjnych. 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 8

 • 8
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony