REKLAMADziugas_banner główny_12.05. - 12.06.
Centrum logistyczne Amazona w Pawlikowicach k/ Łodzi

Centrum logistyczne Amazona w Pawlikowicach k/ Łodzi (fot. Konrad Kaszuba)

Centra dystrybucyjne Amazona pracują w trybie normalnym, co zdaniem związkowców sprzyja rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Związki chcą, by wojewodowie w trybie administracyjnym zamknęli magazyny koncernu w pięciu województwach – informuje portal money.pl.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

Związki zawodowe, działające w firmie Amazon Fulfillment Poland złożyły dziś pisma do wojewodów łódzkiego, dolnośląskiego, zachodniopomorskiego, śląskiego i wielkopolskiego, żądając interwencji w sprawie zamknięcia magazynów na czas epidemii koronawirusa. Zdaniem związkowców, codzienne podróże setek osób do i z pracy – w znacznej części odbywające się w autobusach pracowniczych – powodują zagrożenie dla nich samych oraz dla mieszkańców miejscowości, w których mieszkają.

Przedstawiciele pracowników Amazona wskazują ponadto, że są przemęczeni i osłabieni, co sprzyja zakażeniom. Podkreślają, że w firmie obok siebie pracują osoby młode – potencjalni nosiciele – a także w średnim wieku i emeryci, szczególnie zagrożone ciężkim przebiegiem choroby.

Czytaj więcej na stronie money.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony