REKLAMAWitpak, baner główny (lipiec-sierpień 2019)

(fot. mat. prasowe Tesco)

Jak informuje zakładowa NSZZ "Solidarność" w Tesco, pomimo wielokrotnych spotkań i konsultacji ws. zwolnień grupowych, ogłoszonych przez Tesco Polska 10 stycznia 2019 r., nie doszło do porozumienia pomiędzy związkami zawodowymi działającymi w Tesco Polska a przedstawicielami pracodawcy. Związkowcy są jednak zadowoleni, bo wynegocjowali dodatkowe świadczenie.

REKLAMAKAiN - Belka w artykułach (lipiec PROMO)

NSZZ "Solidarność" podczas konsultacji stała na stanowisku, że wszyscy zwalniani pracownicy Tesco, bez względu na zajmowane stanowisko oraz wysokość wynagrodzenia, powinni otrzymać dodatkowe świadczenie o jednakowej wartości. Zaproponowali takie same warunki dla wszystkich pracowników sklepów, centrów dystrybucji i biura głównego, m.in. wypłatę dodatkowego świadczenia w wysokości takiej samej jak w poprzednich zwolnieniach grupowych tj. 2,5 tys. zł plus 500 zł za 100 proc. obecności w pracy.

Tesco nie wyraziło zgody na takie rozwiązanie i ogłosiło regulamin, zgodnie z zapisami ustawy dot. zwolnień grupowych. Firma zdecydowała się wypłacić wszystkim zwalnianym pracownikom dodatkowego świadczenia, w wysokości ich jednomiesięcznego wynagrodzenia.

„Choć Pracodawca nie wyraził zgody na propozycję związków i nie doszło do porozumienia, pracodawca wypłaci pracownikom dodatkowe świadczenia, które są wynikiem konsultacji i negocjacji ze związkami zawodowymi” – czytamy w komunikacie „S”

Na początku konsultacji ws. ogłoszonych zwolnień grupowych Tesco zamierzało wypłacić wyłącznie świadczenia, które gwarantuje ustawa o zwolnieniach grupowych:

 1. jednomiesięczne wynagrodzenie, jeżeli pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy krócej niż 2 lata;
 2. dwumiesięczne wynagrodzenie, jeżeli pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy od 2 do 8 lat;
 3. trzymiesięczne wynagrodzenie, jeżeli pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy ponad 8 lat.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony