REKLAMAMODERN-EXPO - Baner Główny (styczeń-luty 2020)

PRZEMYSŁ I PRODUCENCI

Napoje i piwo

 

29 lipca 2019, 11:39

(fot. Pixabay CC0)

Grupa Żywiec opublikowała wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2019 r. Przychody spółki wzrosły o 5,3 proc. w porównaniu do pierwszego półrocza 2018 r. i wyniosły 1,72 mld zł.

REKLAMA

Skonsolidowany zysk z działalności operacyjnej Żywca wyniósł 131 mln zł, o 45 mln zł mniej niż w analogicznym okresie roku 2018. Jak podano w komunikacie, istotny wpływ na wysokość zysku, obok niższej sprzedaży organicznej, miał dalszy wzrost kosztów produkcji w tym surowców, opakowań, energii oraz wynagrodzeń. Jednorazowo na wynik Żywca wpłynęły także koszty akwizycji Browaru Namysłów.

Nie uwzględniając akwizycji Browaru Namysłów, grupa utrzymała zbliżony poziom przychodów do analogicznego okresu roku ubiegłego, pomimo niższej sprzedaży spowodowanej złą pogodą w maju. W pierwszej połowie 2019 r. spółka kontynuowała inwestycję w rozwój oferty premium i innowacje poszerzając ofertę piw bezalkoholowych i smakowych. 

– Dalszy wzrost sprzedaży marek premium – Żywca, Desperadosa i Heinekena – oraz dwucyfrowy wzrost sprzedaży Strefy Zero to efekt konsekwentnej koncentracji na budowaniu wartości. Z satysfakcją przyjmujemy kontynuację premiumizacji rynku piwa. Jesteśmy też bardzo zadowoleni z wyników osiąganych przez Browar Namysłów, który po dołączeniu do Grupy Żywiec kontynuuje dynamiczny wzrost sprzedaży -  powiedział Francois-Xavier Mahot, prezes Grupy Żywiec.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony