24.07.2020/11:32

Aldi wykorzysta odzyskany plastik we wszystkich rodzajach opakowań marek własnych

Niemiecki dyskonter do końca tego roku zamierza wykorzystywać recykling przy produkcji każdego rodzaju opakowania swoich produktów marki własnej. Z kolei do końca 2025 roku wszystkie opakowania artykułów marek własnych będą nadawać się do recyklingu. Z oferty znikają też jednorazowe wyroby plastikowe.

Ruch Aldi to działania w ramach tzw. misji opakowaniowej. Oprócz stopniowej zmiany opakowań używanych do produkcji wyrobów marek własnych, z oferty Aldi jeszcze do końca tego roku zniknąć mają jednorazowe produkty wykonane z tworzyw sztucznych, takie jak np. talerze, sztućce, kubki i słomki. Już od 2019 roku w całej Grupie Przedsiębiorstw Aldi Nord standardowe patyczki do uszu zastępowane są bardziej ekologicznymi alternatywami. Dzięki temu tylko w 2019 roku sieci udało się oszczędzić około 369 ton tworzyw sztucznych.

Aldi zapowiada także wprowadzenie wielorazowych siatek na warzywa i owoce we wszystkich sklepach spółek Aldi.  Sieć podjęła również decyzję, że do 2023 roku wszystkie ekologiczne owoce i warzywa nie będą w ogóle pakowane lub będą posiadały opakowania przyjazne dla środowiska, tym samy wyeliminowane zostaną tzw. reklamówki „zrywki”. Dzięki temu zużycie plastiku zostanie zredukowane do minimum. Już teraz w Niemczech prowadzony jest specjalny program pilotażowy, gdzie testowane są nowe, bardziej zrównoważone opakowania na warzywa i owoce. Nowe woreczki powstają m.in. z odpadów z produkcji cukru trzcinowego i dzięki temu w 100 proc. nadają się do recyklingu.

– Dbałość o środowisko i społeczna odpowiedzialność biznesu są wpisane w DNA marki Aldi i stanowią jeden z głównych elementów systemu wartości całej Grupy Przedsiębiorstw Aldi Nord. Wierzymy, że wcielając je w życie przyczyniamy się do kształtowania postaw i przyjaznego otoczenia dla przyszłych pokoleń. Właśnie dlatego, ograniczenie ilości opakowań oraz zwiększenie udziału opakowań nadających się do recyklingu to działania, które znalazły się  na naszej liście priorytetów – wyjaśnia Katarzyna Bawoł, kierownik Działu Jakości i CR Aldi Polska.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Klient 24.07.2020

    A kilogram ziemniaków to mam w ręku zanieść do kasy - nie mając zrywki? Zacznijcie od wprowadzenia przy kasach toreb papierowych i bawełnianych, bo ostatnio będąc na zakupach to widziałem same plastikowe torby!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także