19.03.2018/16:05

Wyniki sklepów internetowych mocno wzrosły w niedzielę wolną od handlu

- Ostatnia niedziela to jedna z trzech najlepszych niedziel w tym roku pod względem obrotu e-sklepów - komentuje Krystian Wesołowski, ekspert rynku ecommerce w Blue Media. Bardzo dobre wyniki zanotowała m.in. platforma Shoper.

- W kolejną niedzielę bez handlu e-sklepy z platformy Shoper zanotowały ruch o 20 proc. większy niż przed tygodniem. Dwie ostatnie niedziele były najlepsze pod względem liczby i wartości transakcji w tym roku. W ostatnią niedzielę liczba transakcji i ich wartość była tylko nieco mniejsza niż przed tygodniem - analizuje Jacek Zientkiewicz, brand manager platformy Shoper.

Zdaniem eksperta większy ruch w sklepach internetowych, ale mniejsza liczba transakcji wynika z tzw. efektu ROPO (ang. research online, purchase offline). - Oznacza to, że produkt jest najpierw oglądany w sieci, a później nabywany w sklepach stacjonarnych. Trzeba pamiętać, że w weekend tuż przed świętami sklepy stacjonarne będą czynne, można więc się przygotować, zrobić listę zakupów, porównać ceny i sprawdzić dostępność produktów w sklepach internetowych - dodaje.

Niedziela wolna od handlu była okazją do zarobku także dla innych sklepów internetowych. - W ostatnią niedzielę - drugą w tym roku wolną od handlu - obrót e-sklepów wzrósł o niemal 15 proc. w porównaniu do poprzedniej niedzieli. O podobny odsetek wzrosła liczba transakcji. Najwięcej zakupów sfinalizowano wieczorem, między godziną 19.30 a 21.30. Biorąc pod uwagę wybierane metody płatności, najdynamiczniej urosły transakcje przy użyciu BLIK-a - komentuje Krystian Wesołowski, ekspert rynku ecommerce w Blue Media.

Według Wesołowskiego znaczny wzrost sprzedaży wynika jednak z okresu w roku - tuż przed świętami wielkanocnymi, a co za tym idzie czas wzmożonych zakupów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.