05.12.2018/22:04

Żywiec Zdrój podda recyklingowi tyle plastiku, ile wprowadzi na rynek

Żywiec Zdrój zobowiązuje się, że już w 2020 roku taka sama ilość plastiku, jaką wprowadzi na rynek zostanie zebrana i poddana recyklingowi. Przedstawiciele firmy podkreślają, że „plastik nigdy nie powinien trafiać do środowiska naturalnego, dlatego będziemy działać na rzecz bardziej efektywnego systemu zbiórki butelek PET i ich recyklingu w Polsce”.

Żywiec Zdrój zapowiedział, że wspólnie z partnerami będzie działać, by w 2025 roku osiągnąć powyżej 90% recyklingu butelek PET w Polsce. Firma zobowiązała się, że już w 2020 roku taka sama ilość plastiku, jaką wprowadzi na rynek zostanie zebrana i poddana recyklingowi. Producent wody i napojów podkreślił, że „wspiera ideę gospodarki o obiegu zamkniętym i będzie stopniowo zwiększać udział przetworzonego plastiku w swoich butelkach, jednocześnie pracując nad rozwiązaniami alternatywnymi dla plastikowych opakowań.”

Żywiec Zdrój ogłosił dziś podczas Szczytu Klimatycznego ONZ w Katowicach (COP24) bezprecedensowe w Polsce zobowiązanie, że już w 2020 roku taka sama ilość plastiku, jaką wprowadzi na rynek zostanie zebrana i poddana recyklingowi. Firma wychodząc z przekonania, że plastik nie może trafiać do środowiska naturalnego, zobowiązuje się do działania na rzecz bardziej efektywnego systemu zbiorki butelek PET i ich recyklingu w Polsce.

- Woda to najzdrowszy wybór w kontekście nawodnienia organizmu człowieka. Naszą misją jest, aby Polacy pili zdrowiej, dlatego też kluczowy obszar odpowiedzialności Żywiec Zdrój dotyczy kreowania właściwych nawyków właśnie w obszarze nawodnienia. Jednocześnie, bierzemy pełną odpowiedzialność nie tylko za nasze produkty, ale również za wszystko, co jest z nimi związane. W tym także za opakowania, które pozwalają dostarczać wysokiej jakości wodę, po którą mogą sięgać konsumenci w każdym miejscu i czasie. Mamy jednak świadomość wyzwania jakim są obecnie opakowania – mówi Frédéric Guichard, prezes Żywiec Zdrój.

Kwestia opakowań stanowi obecnie jedno z największych wyzwań zarówno dla Polski, jak i całego świata, a stosowane metody produkcji oraz sposoby korzystania z nich wymagają znaczących zmian. Jednocześnie, Polacy stają się coraz bardziej świadomymi konsumentami: troszczą się o naturę oraz dostrzegają wpływ indywidualnych decyzji na środowisko naturalne.

- Zdajemy sobie sprawę, że plastikowe opakowania stanowią część problemu, dlatego chcemy stać się częścią jego rozwiązania. Jesteśmy przekonani, że plastik nie  może trafiać do środowiska naturalnego, dlatego zobowiązujemy się, że będziemy działać na rzecz bardziej efektywnego systemu zbiórki butelek PET i ich recyklingu w Polsce - dodaje Frédéric Guichard.

Wspólnie z partnerami Żywiec Zdrój będzie pracować nad rozwiązaniami, które usprawnią proces zbiórki butelek PET i ich recyklingu w Polsce, i tym samym pozwolą na ponowne wykorzystanie plastiku jako surowca. W celu testowania i weryfikacji skuteczności Żywiec Zdrój będzie wdrażać pilotażowe programy dla lokalnych społeczności.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Góralka 05.12.2018

    Proponuję butelki ze szkła, które można przy zakupie wymienić w sklepie. Stary, sprawdzony, dobry dla nas i środowiska sposób. Niestety w sprawie ochrony środowiska zawsze tylko pozorowane działania.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.