REKLAMAPOLOmarket - baner główny (21.02.-22.03.2020)

(fot. Łukasz Rawa, wiadomoscihandlowe.pl)

Mlekovita zwyciężyła w XIII Rankingu Spółdzielni Mleczarskich, przygotowywanym przez Polską Izbę Mleka w kategorii Największe Spółdzielnie Mleczarskie. Kapituła Rankingu uhonorowała także prezesa Grupy Mlekovita Dariusza Sapińskiego, przyznając mu tytuł Managera Roku 2018.

REKLAMA

Kapituła Rankingu doceniła dynamiczny rozwój Grupy Mlekovita. Firma na koniec 2018 r. osiągnęła przychody o wartości ponad 16 razy większej niż 20 lat temu. Rok do roku rosną one o ok. 10 proc., czyli pięciokrotnie szybciej niż rynek. Wyniki pierwszej połowy 2019 r. wskazują, że jeszcze w tym roku Mlekovita przekroczy rekordowy próg 5 mld zł przychodu. Czyni ją to niekwestionowanym liderem branży w Polsce oraz największą grupą mleczarską w Europie Środkowo-Wschodniej.

Sukces Grupy Mlekovita nie byłby możliwy bez mądrego zarządzania. To właśnie talent przywódczy oraz ogromne wyczucie biznesowe stojącego na czele Grupy Mlekovita Dariusza Sapińskiego – autora logo, nazwy i koncepcji rozwoju firmy – zostały docenione przez Kapitułę Konkursu, która przyznała mu tytuł Managera Roku 2018.

– Każdego dnia w naszych 20 zakładach produkcyjnych przetwarzamy 8 milionów litrów mleka dostarczanego przez 15 000 polskich rolników. O najwyższą jakość naszych produktów dba ponad 5000 wykwalifikowanych pracowników. To dzięki ich codziennym wysiłkom produkty mleczne Mlekovity są znane nie tylko w Polsce, ale i 159 krajach świata. Cieszymy się, że nasza działalność znajduje uznanie nie tylko w oczach konsumentów, ale również ekspertów branży – komentuje Dariusz Sapiński, prezes Grupy Mlekovita.

Celem Rankingu Spółdzielni Mleczarskich jest wyłonienie najbardziej dynamicznie rozwijających się podmiotów sektora mleczarskiego oraz laureatów kategorii specjalnych. Biorą w nim udział spółdzielnie mleczarskie oraz przedsiębiorstwa prywatne zajmujące się skupem i przetwórstwem mleka. Ich działalność poddawana jest analizie na kilku płaszczyznach, m.in. finansów, eksportu i innowacyjnych form promocji. Nad całym przebiegiem rankingu czuwa niezależne grono ekspertów i znawców branży mleczarskiej.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (6)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~kokos 6 4 miesiące temu

  czytałem ostatnio o ich wielkim eksporcie, to mi wręcz potwierdziło, że faktycznie firma potężna. ma już swoją renomę, ale jak widać nadal inwestuje i nie spoczywa na laurach

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wienio 5 4 miesiące temu

  ale się rozwijają :O

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Barnaba 4 4 miesiące temuocena: 100% 

  O proszę, umknęło mi to info ostatnio :) Fajnie fajnie, mlekovitę znam trochę od strony pracownika i wiem, że ten tytuł z powietrza się nie wziął :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nicky 3 4 miesiące temuocena: 50% 

  zero zaskoczenia, zasłużona nagroda

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marcinos 2 4 miesiące temuocena: 100% 

  mlekovita ostatnio mocno poszała, taki rozwój, że wow, nagroda zasłuzona

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Karo 1 4 miesiące temuocena: 100% 

  Serdeczne gratulacje dla Mlekovity!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMABCC - Half Page
do góry strony