03.03.2021/16:45

Modern-Expo dostarczy Allegro.pl 1500 automatów paczkowych. Polska platforma zbroi się na wejście Amazona!

Allegro podpisało list intencyjny z firmą Modern-Expo na dostawę automatów paczkowych. Do końca tego roku gotowych ma być 1500 takich urządzeń. Nieoficjalne informacje o chęci rozwoju własnej sieci automatów przez Allegro pojawiały się już pod koniec zeszłego roku. Teraz firma oficjalnie ogłosiła swoją decyzję. Stało się to raptem dzień po wejściu do polski światowego giganta branży e-commerce, firmy Amazon.

– Dbamy o to, aby klienci Allegro byli zadowoleni na każdym etapie zakupów. Dużą wagę przykładamy do szybkości dostaw i już teraz ok. 80 proc. przesyłek trafia do klienta w ciągu 1-2 dni od zamówienia. Mamy ambicję, żeby dostawy te były jeszcze szybsze, tańsze i wygodniejsze. Dlatego postanowiliśmy zainwestować we własną sieć automatów paczkowych, jako uzupełnienie sieci ok 30.000 punktów odbioru i automatów dostępnych już na Allegro. Nowa sieć zapewni klientom jeszcze lepszy dostęp do tych ekonomicznych metod dostawy, oraz w połączeniu usługami magazynowymi Allegro, które również planujemy uruchomić w tym roku, stworzy nową jakość w zakresie komfortu dostaw – mówi Grzegorz Czapski dyrektor ds. Rozwoju w Allegro.

W pierwszej fazie Allegro planuje uruchomić 3 tys. tego typu urządzeń. Połowa z nich ma działać jeszcze w tym roku. Pierwsze z nich mają zostać zainstalowane w połowie tego roku. Allegro udostępniło nawet specjalną stronę internetową, gdzie zainteresowani udostępnianiem powierzchni mogą zgłaszać propozycje lokalizacji pod budowę sieci automatów paczkowych.

Urządzenia dostarczy lubelska firma Modern-Expo, która specjalizuje się w produkcji wyposażenia sklepowego oraz inteligentnych rozwiązań dla branży handlowej.

– Nasi klienci oczekują innowacyjnych i niezawodnych produktów. Już od 25 lat dostarczamy wyposażenie do największych sieci detalicznych na całym świecie. Współpraca z tak wymagającym partnerem jak Allegro stawia przed nami nowe możliwości. To również dowód na to, że oferowane przez nas produkty łączą wysoką jakość wykonania z wygodną i intuicyjną obsługą - mówi Bogdan Łukasik, prezes zarządu i współwłaściciel Modern-Expo Group.

Sieć automatów paczkowych to kolejna inwestycja związana z usługami logistycznymi, którą Allegro zapowiedziało w 2021 roku. W drugiej połowie roku zostanie uruchomione nowoczesne centrum logistyczne dla firm sprzedajacych na Allegro w podwarszawskim Adamowie, mające na celu zwiększenie szybkości i wygody dostawy.

Na koniec września 2020 r., z platformy e-commerce Grupy Allegro korzystało około 12,6 mln aktywnych kupujących. Wartość sprzedanych produktów (GMV) na platformie osiągnęła wartość 31 mld złotych w okresie rocznym zakończonym 30 września 2020 r.
Od 12 października 2020 r. akcje Allegro.eu notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. To największa spółka stołecznej giełdzie.

Modern-Expo powstało w 1993 roku w Lublinie, dziś to międzynarodowy producent wyposażenia sklepów i dostawca kompletnych rozwiązań dla sieci handlowych oraz e-commerce. Dostarcza swoje produkty do ponad 65 krajów na całym świecie. Od 2018 roku firma jest partnerem strategicznym w zakresie dostaw automatów pocztowych do wielu wiodących operatorów w Europie Środkowo-Wschodniej oraz wyposażenia sklepów do kilku największych sieci handlowych. Grupa zatrudnia blisko 2500 osób, a skonsolidowany obrót za rok 2020 przekroczył 133 mln dolarów.

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Yeng 04.03.2021

  Jaka Polska firma ?! przecież to Ukrainska organizacja, która w Polsce zatrudnia mniej niż 100 osób i to w większości Ukraińców w Lublinie to magazyn maja. Allegro niech się przygotuje na dużą ilość reklamacji i opóźnień

 • Yeng 04.03.2021

  Jaka Polska firma ?! przecież to Ukrainska organizacja, która w Polsce zatrudnia mniej niż 100 osób i to w większości Ukraińców w Lublinie to magazyn maja. Allegro niech się przygotuje na dużą ilość reklamacji i opóźnień

 • 🤓 04.03.2021

  Znając produkty tej firmy nie spodziewam się niczego wyjątkowego. I współczuję Allegro i jej klientom. 🥶

 • AW 04.03.2021

  Śmierć dolarom!!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.