07.10.2020/12:42

Apaczka.pl ma nowego właściciela. To duży fundusz inwestycyjny

Firma Mavason Limited podpisała z funduszem 21 Concordia umowę kupna większościowego pakietu udziałów R2G Polska działającej pod marką Apaczka. To czołowy dostawca rozwiązań logistycznych dla e-commerce w Polsce. Transakcję musi jeszcze zatwierdzić UOKiK.

Apaczka funkcjonuje jako integrator zajmujący się kompleksową obsługą przesyłek dla sklepów e-commerce, firm z sektora MŚP oraz klientów SOHO (small office/home office).

– Zgodnie z prognozami, obserwowany od dłuższego czasu wzrostowy trend wydatków na e-commerce w Polsce będzie kontynuowany. Dodatkowo, w 2020 roku w wyniku pandemii koronawirusa rynek otrzymał silny bodziec do rozwoju związany z dużym wzrostem zakupów online, co przełożyło się na zwiększenie jego wartości o ponad 35  proc. rok do roku. Naszym zdaniem Apaczka świetnie wpisuje się w ten globalny trend i widzimy ogromny potencjał dalszego intensywnego rozwoju. Jesteśmy przekonani, że z doświadczonym zespołem menedżerów R2G uda się zrealizować ambitny plan tej inwestycji zarówno w zakresie wzrostu organicznego, jak i potencjalnych przejęć – komentuje Edgar Koleśnik, Partner w Abris Capital Partners, który zarządza Mavason Limited.

Inwestując w Apaczkę, Abris wykorzystuje swoje doświadczenie we współpracy z firmami w sektorze kurierskim i logistycznym - rozwinął między innymi polską Siódemkę oraz rumuńską Urgent Cargus, które zdobyły wiodącą pozycję rynkową adresując rosnące potrzeby klientów w sektorze e-commerce.

– Poza kontynuacją dotychczasowej polityki zwiększania udziału i umacniania pozycji lidera na rynku, spółka razem z nowym inwestorem planuje dalszy dynamiczny rozwój poprzez systematyczne wdrażanie nowych rozwiązań dla podmiotów działających w branży e-commerce. Naszym celem jest również dotarcie z ofertą platformy apaczka.pl do nowych segmentów rynku – zaznacza Grzegorz Iwaniuk, współzałożyciel i prezes spółki R2G Polska.

Abris Capital Partners to niezależna firma zarządzająca funduszami private equity, które inwestują w Europie Środkowej. Jego aktywa wynoszą ponad 1,2 mld euro. Fundusze Abris zrealizowały w ciągu minionej dekady ponad 26 inwestycji w Polsce i w Europie Środkowej. Wśród spółek, które dynamicznie rozwinęły się pod ich skrzydłami w Polsce, znalazły się m.in. Siódemka, Novago, Masterlease oraz Alumetal. Aktualnie prowadzone projekty inwestycyjne Abris w Polsce to między innymi Graal, Dot2Dot, Velvet Care, WDX, ITP oraz CADM.

R2G Polska Sp. z o.o. to właściciel m.in. serwisu apaczka.pl. Serwisowi zaufało już ponad 160 tysięcy klientów, głównie firm z branży e-commerce oraz przedsiębiorców z sektora SOHO/SME, którzy nadali blisko 30 milionów przesyłek. Platforma apaczka.pl dostarcza swoim klientom rozwiązania pozwalające na kompleksową obsługę logistyczną, oferując usługi wszystkich największych firm kurierskich działających na rynku polskim. Spółka oferuje także zaawansowane narzędzia technologiczne pozwalające na sprawne zarządzanie logistyką w branży e-commerce, m.in. integracje z ponad 50 platformami sklepowymi.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także