25.03.2020/11:13

Badanie: Polacy są gotowi na dalsze ograniczanie działalności sklepów z powodu koronawirusa

Firma United Survey, na zlecenie „Dziennika Gazety Prawnej” i radia RMF FM zapytała Polaków, na jakie kolejne ograniczenia poza już wprowadzonymi są w stanie zaakceptować , gdyby miały się okazać skuteczne w walce z wirusem. Jedno z pytań dotyczyło handlu detalicznego, a odpowiedzi były dość jednoznaczne.

W sumie 50 proc. ankietowanych odpowiedziało, że będzie w stanie zaakceptować dalsze ograniczenia w działalności sklepów. 39 proc. respondentów odpowiedziało, że nie zaakceptuje dalszych ograniczeń, a 11 proc. nie miało zdania na ten temat. Najwięcej przeciwników dalszego ograniczenia w handlu, bo 49 proc., zamieszkiwało metropolie powyżej 500 tys. mieszkańców oraz średnich miast, gdzie 47 proc. osób była przeciwna temu pomysłowi. Należy jednak podkreślić, że w przypadku średnich miast 49 proc. ankietowanych godzi się na większe restrykcje. Najwięcej zwolenników dalszego ograniczenia działalności sklepów zamieszkuje duże miasta o populacji od 250 do 500 mieszkańców (aż 76 proc.) oraz na wsiach – 52 proc. mieszkańców. W małych miasteczkach do 50 tys. mieszkańców mamy niemal równy rozkład głosów, 43 proc. na: Tak i 44 proc. na: Nie.

Eksperci firmy United Survey zadali także pytanie, o ocenę wprowadzonych już przez polski rząd ograniczeń, które mają ograniczyć rozprzestrzenianie się epidemii. Jak odpowiedzi wyglądały w przypadku kwestii ograniczenia działalności handlowej galerii handlowych poza sklepami spożywczymi, aptekami, drogeriami, pralniami i placówek z artykułami budowlanymi? Aż 89 proc. ankietowanych oceniło wprowadzone ograniczenia zdecydowanie dobrze lub raczej dobrze. Najbardziej pozytywnie do wprowadzonych przez rząd rozwiązań odnieśli się mieszkańcy metropolii (94 proc.), oraz małych miast (93 proc.).

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Baba z woza 26.03.2020

    Dla tych, kto się nie godzi. Proszę zastąpić kasierki na 1-2 tygodnie w miejscu ich pracy! Lub wyślijcie tam swoje dziecko. Makabra... Brak słów.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.