18.10.2019/21:01

Błąd ludzki – tak Biedronka tłumaczy różnicę cen. Sieci grozi potężna kara

„Spółka kompleksowo analizuje pismo z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów dotyczące nierzetelnie podawanych cen w sklepach” – podał serwis bankier.pl powołując się na doniesienia PAP.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

6 komentarzy

 • wysoki koszt niskich cen 21.10.2019

  problem zaczyna się gdy nie jest to statystyczny błąd tylko celowe utrzymywanie kosztów personalnych poniżej poziomu który jest w stanie zapewnić sprawne funkcjonowanie sklepu.... codziennie niskie ceny = codziennie niskie pensje = codziennie niskie zatrudnienie = codzienne tolerowanie niedomagań ot założenia wpisane w mechanizm cenowy tj. predatory pricing. Inaczej tj. podnosząc zatrudnienie = mając wyższe koszty = mieliby wyższe ceny standard lub promo. Proste

 • Racjonalny 21.10.2019

  Załóżmy że gazetka ma ok 100 produktów, wtedy tygodniowa skala zmian cen w sieci Biedrona wynosi 290 000 cen. We wspomnianym okresie Biedronka zmieniła ceny około 10,5 mln razy, tak więc ilość skarg w stosunku do ilości zmian cen to 0,002%. Mówimy tu tylko o promocji! Proceder niewielki, więc po co to bicie piany?

 • sd5 21.10.2019

  @Jendrula wg innego portalu "Tylko od 1 stycznia do 30 września 2019 r. Inspekcja Handlowa otrzymała ponad 230 skarg na nieprawidłowe podawanie cen w Biedronkach."
  Osobiście sam kilkukrotnie spotkałem się z inną ceną nie wspominając o tym, iż często cen nie ma.

 • Jendrula 21.10.2019

  Czy ktoś dysponuje informacjami o ilości skarg na inne sieci w tym czasie?

 • poi 20.10.2019

  kiedy kontrole pip aby sprawdzić warunki pracy jakie panuja

 • Luki 19.10.2019

  Ja właśnie z tego powodu przestałem robić jakiekolwiek zakupy w biedronce. Powinni im dowalić maksymalną, przewidzianą prawem karę.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.