16.06.2016/11:24

Branża czeka na ustalenie kwestii rejestracji obrotów w vendingu

Mimo że przepisy zwalniające firmy vendingowe z konieczności rejestracji obrotów obowiązują tylko do końca roku, wciąż nie ma stosownej nowelizacji prawa wyjaśniającej sytuację branży od 1 stycznia 2017 r.

Według „Pulsu Biznesu”, nadal trwają prace nad rozporządzeniem w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących. Sprawa dotyczy blisko 60 tys. automatów generujących obroty sięgające ok. 50 mln zł miesięcznie. Zdaniem przedstawicieli branży vendingowej, proces fiskalizacji urządzeń trwa już w całej Europie, ale nie u nas. W efekcie okres zwolnienia z konieczności rejestracji obrotów zostanie zapewne wydłużony, bo brakuje innych rozwiązań i możliwości technicznych, w tym czasu na wprowadzenie chociażby telemetrii.

Więcej w „Pulsie Biznesu”.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.