01.09.2016/14:32

Colian z mniejszym zyskiem

Colian odnotował 4,2 mln zł skonsolidowanego zysku netto w II kw. br. wobec 13,1 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Przychody ze sprzedaży sięgnęły 221,72 mln zł i były o 11 mln wyższe niż przed rokiem.

W I poł. br. Colian Holding miał 18,96 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 28,93 mln zł zysku rok wcześniej. W tym czasie skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 444,51 mln zł (433,44 mln zł w 2015 roku).

Na sytuację finansową Grupy Kapitałowej w I półroczu 2016 roku decydujące znaczenie miały: wzrost cen części surowców i opakowań, wzrost kosztów sprzedaży, koszty akwizycji związane z przejęciem spółki brytyjskiej. Brak realizacji planów przychodowych, głównie w dywizji słodkiej, przy wyższych inwestycjach w rynek, spowodowało że Grupa osiągnęła niższe wskaźniki zyskowności – napisała spółka w raporcie.

Grupa kapitałowa Colian to jeden z największych producentów na polskim rynku słodyczy, właściciel takich marek jak Grześki, Familijne, Jeżyki, Goplana, Jutrzenka oraz silny gracz na rynku przypraw (Appetita) oraz napojów (Hellena). Spółka jest notowana na GPW od 1995 roku.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.