16.03.2020/14:56

Dariusz Sapiński, prezes Grupy Mlekovita: Nasze krowy są zdrowe, a mleka mamy pod dostatkiem

Dariusz Sapiński, prezes Grupy Mlekovita postanowił uspokoić Polaków, którzy są zaniepokojeni rozwojem epidemii koronawirusa w Polsce. - Jako lider polskiej branży mleczarskiej spełniamy odpowiedzialny społecznie obowiązek, realizujemy zamówienia, nie panikujemy, coraz lepiej funkcjonujemy i nie zwalniamy tempa, a procesy produkcyjne przebiegają właściwie – tłumaczy swoim liście Dariusz Sapiński.

Prezes Grupy Mlekovita podkreśla, że dobro Polski i Polaków jest dla nas najważniejsze. - Jako firma nieodłącznie związana z rolnictwem mamy doświadczenie w radzeniu sobie ze szczególnymi sytuacjami związanymi z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się chorób, gdyż mieliśmy już do czynienia z chorobą wściekłych krów, ptasią grypą czy ASF – wiemy, jak się chronić i jak przeciwdziałać rozprzestrzenianiu wirusa.

- Nasze krowy są zdrowe, a mleka mamy pod dostatkiem – uspokaja Dariusz Sapiński. - Już od stycznia robimy wszystko, aby koronawirus się nie rozprzestrzeniał – restrykcyjnie przestrzegamy reżimu sanitarno-higienicznego we wszystkich obszarach związanych z produkcją mleka, począwszy od hodowców, skończywszy na sprzedaży towaru. Między innymi ograniczyliśmy kontakty międzyludzkie do niezbędnego minimum, korzystamy z możliwości pracy zdalnej, w tym z przesyłania dokumentów drogą elektroniczną oraz z transakcji bezgotówkowych. W celach prewencyjnych prowadzimy też badania personelu. Wykonujemy zalecenia lokalne w gospodarstwach rolnych i naszych zakładach produkcyjnych zgodnie z zaleceniami polskiego rządu.

Grupa Mlekovita w swoich 20 zakładach produkcyjnych codziennie przetwarza 8 mln l mleka od polskich dostawców, pracuje siedem dni w tygodniu w systemie trzyzmianowym. - Najważniejszym priorytetem jest zapewnienie dostaw naszych produktów na rynek polski, dlatego zamówienia krajowe realizujemy w pierwszej kolejności. W celu lepszego zaopatrzenia konsumentów w dyspozycji są nasze 32 hurtownie oraz blisko 130 sklepów firmowych – wylicza prezes Mlekovity.

- Dodatkowo przygotowujemy się do dostaw bezpośrednich do domów osób objętych kwarantanną, tak, aby nikomu nie zabrakło produktów mlecznych, gdyż mleko od zarania dziejów jest dla człowieka najważniejszym pokarmem, a Hipokrates twierdził, że jest to pokarm najdoskonalszy i najbardziej kompletny, jaki stworzyła natura.  Pragnę w związku z powyższym uspokoić konsumentów, nie panikujmy, zachowajmy rozwagę –  zaapelował Dariusz Sapiński, prezes Grupy Mlekovita.

Dodaj komentarz

15 komentarzy

 • brick 26.03.2020

  wiadomo, że dobro ich i nasze jest najważniejsze, fajnie że to rozumie i się do tego stosuje

 • Fiesta 25.03.2020

  Oni mają aż 20 zakładów produkcyjnych? Uaaa....

 • jackson 24.03.2020

  Mleka mamy pod dostatkiem - no i to jest info, które mnie cieszy

 • Aneczka 24.03.2020

  haha, dobrze że krowy zdrowe :D

 • Judith 23.03.2020

  Mleko ważny produkt, dobrze, że nie zwalniają tempa, powodzenia Mlekovicie w trzymaniu sytuacji pod kontrolą

 • zuber 23.03.2020

  dobrze, że facet stara się uspokoić sytuacje i społeczeństwo, chociaż wydaje mi się ze ten największy szok mamy już za sobą

 • Wysokomazowszanin_49 22.03.2020

  Panie Prezesie Dariuszu, może to jakoś tak propagandowo zabrzmi, ale gdy słyszę MLEKOVITA, myślę POLSKA, myślę PODLASIE! Zawsze w sklepie (wybieram tylko polskie, a nie te Lidle czy portugalskie), i też w superowych sklepach Mlekovitka, uważam tylko Wasze produkty. Bo, tak jak Pan mówi, Wasze Krowy są zdrowe (to co mówią te lewaki o jakimś gwałceniu, to zgroza i dewiacja), a surowiec pochodzi właśnie od nich. Dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności dla Mlekovity! Polacy, wspierajcie Polskie firmy!!!

 • Helka 20.03.2020

  No i dobrze, bez mleka to bym się skichała, uwielbiam nabiał i jest mi niezbędny do życia :P

 • Lola 20.03.2020

  niech im się wiedzie, bo bez nich też by było ciężko

 • Sylwek 19.03.2020

  oni akurat naprawdę nie mogą sobie pozwolić na to by nie pracować, dopóki wszystkiego przestrzegają tak jak trzeba to nic złego się nie stanie

 • pharao-sails-to-orion 18.03.2020

  Wyklęty, powstań ludu ziemi! Powstańcie, których dręczy głód! Daj mleko, w butli przyniesiemy, dla Polaków zwalczających koronasmród! MLE-KO-VITA dziękujemy i trzmamy kciuki!

 • podlasiak61 18.03.2020

  Nic tak nie krzepi w tych smutnych czasach, jak głos rozsądku ze strony tak doświadczonego Przedsiębiorcy. Dziękuję za to! Naprawdę duża sprawa.

 • nicko 18.03.2020

  Brawo panie Dariuszu

 • rita 18.03.2020

  najważniejsze żeby przestrzegali wszystkich najważniejszych reguł i będzie dobrze ;)

 • Rozbawiony 17.03.2020

  "Prezes Grupy Mlekovita podkreśla, że dobro Polski i Polaków jest dla nas najważniejsze." - Nasze krowy są zdrowe, a mleka mamy pod dostatkiem – uspokaja Dariusz Sapiński.
  Mlekovita podniosła w okresie 1 tygodnia cenę mleka UHT 3,2% o 0,35. zł na litrze.
  Panie Prezesie udowdnił Pan, jak dobro społeczne jest Panu bliskie. Gtatulacje.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.