01.05.2016/08:21

Eurocash uruchamia projekt "ABC na kołach" - nowoczesny handel obwoźny

"ABC na kołach" jest to nowy pomysł grupy Eurocash na stworzenie mobilnego spożywczego sklepu na kołach. Sklep docierałby do miejscowości, w których brak jest sklepu stacjonarnego. W takiej sytuacji może być nawet 4 mln osób.

Z obliczeń managera tego pomysłu wynika, że 4 mln osób w naszym kraju nie może dokonać codziennych zakupów, ponieważ w najbliższej okolicy nie mają obiektu handlowego. Sytuacja taka ma miejsce przede wszystkim na wsi. To właśnie do osób mieszkających w oddaleniu od stacjonarnej sieci handlowej skierowana będzie oferta placówek mobilnych "ABC na kołach".

"ABC na kołach" jest to inicjatywa grupy Eurocash na biznes handlowy w mniejszych i małych miejscowościach oraz wioskach. Koncept kształtowany jest na zasadach franczyzy. W ramach umowy franczyzowej zainteresowani będą mogli wynająć sklep obwoźny i prowadzić działalność handlową na uzgodnionym obszarze. Samochód sieci dostosowany jest do przewozu i sprzedaży żywności, w tym również pieczywa, nabiału, owoców i warzyw, napojów oraz słodyczy.

Projekt jest w fazie organizacyjnej. Działa już dedykowana strona internetowa serwisu.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • co ty chrzanisz dziewczyno 14.03.2019

    Wolny rynek wolna konkurencja ,państwo nie ma nic do tego a sklepikarze mogą tez przylaczyc

  • edyta3317 09.05.2017

    Więcej wprowadźmy takich samochodów na wioski, a małe sklepy możemy wtedy zamknąć. W każdym miasteczku mamy po kilka marketów typu Biedronka itp. a na wioski ktoś bardzo mądry wpuszcza jeszcze handel obwoźny a biedni sprzedawcy z małych rodzinnych sklepów nadal mają pod górkę i jak tu żyć i wygrać z konkurencją jeśli Państwo daje pozwolenia na takie rzeczy.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.