18.05.2018/11:06

Fiasko kolejnego spotkania związkowców i przedstawicieli Tesco Polska

Brakiem porozumienia zakończyło się kolejne spotkanie w sprawie podwyżek pracowników Tesco Polska. Jak poinformowała strona związkowa, ponownie władze firmy zobowiązały do zachowania w tajemnicy proponowanych kwot.

Przedstawiciele strony związkowej nie wyrazili zgody na proponowaną kwotę podwyżek.

Poprzednie spotkanie odbyło się 12 kwietnia 2018 r. w Krakowie. Władze Tesco zaproponowały wówczas podwyżki wynagrodzeń pracowników. Nie wiadomo jednak, jak wysokie. Przedstawiciele NSZZ Solidarność otrzymali informację, że ujawnienie przekazywanych informacji byłoby zdradzeniem tajemnicy przedsiębiorstwa, a za to grozić może nawet dyscyplinarne zwolnienie z pracy.

Przypomnijmy, że niedawno związek opublikował oczekiwania finansowe co do podwyżek w roku finansowym 2018/2019. W liście otwartym do władz Tesco zaapelowano o podwyżkę wynagrodzenia zasadniczego dla wszystkich grup płacowych o 200 zł brutto począwszy od 1 marca br. oraz o 300 zł brutto od 1 lipca br.

W ostatnich miesiącach Tesco w Polsce podjęło liczne działania mające na celu ograniczenie kosztów działalności. Przeprowadzono m.in. znaczne ograniczenie zatrudnienia w centrali firmy (o maksymalnie 450 etatów), a także zamknięto szereg sklepów.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Greg 18.05.2018

    Najgorszy market. Widac pracodawca tez kiepski.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.