31.03.2017/07:38

Grupa Ferrero zmienia model zarządzania

Grupa Ferrero podjęła decyzję o wprowadzeniu nowego modelu zarządzania, zmierzającego do wzmocnienia jej konkurencyjnej pozycji na światowym rynku produktów czekoladowych i słodyczy oraz przyspieszenia tempa wzrostu. Giovanni Ferrero będzie pełnił funkcję Executive Chairman i będzie określał nowe kierunki rozwoju, które mają sprzyjać wzrostowi Grupy na świecie, zarządzając strategicznymi funkcjami i organami Firmy.

Giovanni Ferrero, CEO (Chief Executive Officer) Grupy Ferrero, od 1 września 2017 r. będzie pełnił funkcję Executive Chairman i kierował Grupą poprzez wyznaczanie długoterminowych strategii, kierunków rozwoju biznesu i wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań, zapewniając jednocześnie kontynuację kultury organizacyjnej i wartości wyznawanych i stosowanych przez Firmę.

W celu zagwarantowania osiągnięcia celów biznesowych Grupy, Giovanni Ferrero podjął decyzję o powierzeniu obowiązków Chief Executive Officer jednemu z managerów. W tej roli, CEO będzie kierował wszelkimi działaniami skoncentrowanymi na wynikach krótko- i średnioterminowych. Funkcję CEO od 1 września 2017 r. obejmie Lapo Civiletti, szanowany manager Ferrero, z doświadczeniem popartym doskonałymi osiągnięciami.

– Jestem całkowicie przekonany, że Lapo Civiletti zapewni ciągłość realizacji celów biznesowych i będzie efektywnie wspierał Grupę w jej rozwoju. – powiedział Giovanni Ferrero – To, co zadecydowało o takim wyborze, to jego wielkie wyczucie biznesu i ukierunkowanie na realizację wyników, przy jednoczesnej determinacji do utrzymania kultury i wartości przyświecających firmie Ferrero.

– To bardzo ważna chwila dla Grupy. Jesteśmy gotowi podjąć nowe wyzwania, które pojawią się przed Firmą – powiedział Lapo Civiletti. – Zobowiązuję się dążyć do realizacji strategii, nakreślonych przez Giovanniego Ferrero, w bliskiej współpracy z nim, przy wsparciu utalentowanego Zespołu Zarządzającego i we współpracy ze wszystkimi kolegami z Ferrero na całym świecie.

Grupa od zawsze inwestuje w swoich pracowników, rozwijając ich talenty, umiejętności przywódcze i kompetencje. Ponadto nowy model zarządzania umożliwi Grupie Ferrero dalszy rozwój działalności i wzmocnienie konkurencyjnej pozycji na rynkach całego świata. W ramach nowego modelu zarządzania ogłoszono następujące nominacje:

Na stanowiskach bezpośrednio podlegających Executive Chairman:

  • Lapo Civiletti został powołany na stanowisko CEO
  • ambasador Francesco Paolo Fulci – na stanowisko Head of the Institutional Affairs,
  • Briano Olivares – na stanowisko Head of Strategic R&D,
  • Aldo Uva – na stanowisko Head of the Open Innovation,
  • Marco Borghesi – na stanowisko Chief Strategy Officer.

Ponadto Executive Chairman będzie kierował następującymi organami zarządczymi Grupy w celu wytyczania kluczowych dla rozwoju firmy strategii: Group Leadership Team, Audit, Advisory, Product, Appointment and Remuneration Committee, Business Innovation, Operations.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.