26.02.2021/20:45

Internet i dyskonty będą sprzedawać 35 proc. kosmetyków w Polsce już za 5 lat

Pandemia koronawirusa nie spowodowała spustoszenia w branży kosmetycznej. Niektórzy odnotowali lepszą sprzedaż, bo rynek artykułów kosmetycznych w Polsce odnotował dodatnią dynamikę w 2020 r. Wzrósł o około 1,6 proc. do około 25 mld zł.

Firma PMR prognozuje, że w 2021 r. w wyniku powolnego łagodzenia restrykcji i powrotu konsumentów do dawnych zachowań, tj. większej aktywności poza domem, częstszego odwiedzania sklepów, czy powolnego powrotu do biur, dynamika wzrostu rynku powróci do trendu sprzed pandemii.

Rynek ma odnotować wzrost rok do roku na poziomie 4,2 proc., wynika z najnowszego raportu PMR pt. „Handel detaliczny artykułami kosmetycznymi w Polsce 2021. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2021-2026”.

W ubiegłym roku za 28 proc. sprzedaży detalicznej artykułów kosmetycznych odpowiadały internet i dyskonty. Sprzedaż w tych kanałach osiągnęła wartość 7,1  mld zł.

Analitycy PMR zauważają, że zarówno drogerie internetowe jak i sieci sklepów dyskontowych od kilku lat zachowują najwyższe dynamiki wzrostu wśród wszystkich kanałów rynku artykułów kosmetycznych. Wynika to z ich rosnącej popularności wśród konsumentów oraz w przypadku dyskontów – rozszerzaniu asortymentu. Wzrosty podbiła dodatkowo zmiana zachowań konsumentów w 2020 r. polegająca na robieniu zakupów kosmetycznych przy okazji zakupów spożywczych, czy przeniesienie ich do internetu.

W najbliższych latach sprzedaż kosmetyków w tych kanałach będzie rosnąć ponad dwukrotnie szybciej niż rynek kosmetyczny. Średnioroczny wzrost wyniesie + 6,4 proc. w latach 2021-2026. Według prognoz PMR, udział internetu i dyskontów w rynku artykułów kosmetycznych wzrośnie do ponad 35 proc. w 2026 roku.

Dynamika wartości rynku kosmetyków i najszybciej rosnących kanałów dystrybucji (PMR)

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także