07.04.2020/11:57

Jak zaoszczędzić na produktach w okresie koronawirusa?

Może wydawać się, że kwarantanna, to świetny czas na oszczędzanie, gdyż nie wydajemy pieniędzy na nic, oprócz najpotrzebniejszych produktów, leków, czynszu i mediów. Okazuje się jednak, że w czasie epidemii wydatki na wyżywienie mogą wzrosnąć nawet o 50%! Jak uniknąć bezmyślnych zakupów, a jednocześnie zadbać o zdrowie swoje i całej rodziny? Oto porady, które zdecydowanie będą przydatne.

....

Zadbaj o odpowiednie nawodnienie

Nawadnianie ciała - to zawsze zdrowe działanie, szczególnie o wystarczającą ilość płynów, które trafiają do naszego organizmu warto zadbać podczas epidemii. W  Lidl gazetka aktualna można znaleźć bieżące zniżki na towary, w tym na napoje. Będzie to pierwszy, ale zdecydowanie nie ostatni krok ku oszczędzaniu. Oto jeszcze kilka innych porad, o których warto pamiętać:

 • Polaków klasyfikuje się jako amatorów nadużywania kawy (średnio konsumujemy ten napój co 2-3 godziny, co pochłania około 100 zł miesięcznego budżetu). W czasie kwarantanny najlepiej z tego napoju zrezygnować całkowicie lub pić 1 filiżankę kawy dziennie.
 • Znacznie lepiej pić herbatę i to nawet kilka razy dziennie. Ten napój ma swoje tajemnice oszczędzania: rezygnując z herbaty w torebkach na korzyść herbaty sypanej, można zaoszczędzić nawet 30% jej kosztu. Ponadto dbając o zdrowie, lepiej wybierać herbatę czarną lub zieloną bez dodatków. To również pomoże w oszczędzaniu.
 • Zamiast soków należy pić więcej czystej wody, starając się pić co najmniej 0,5 litra czystej wody dziennie. Wcale nie musi to być woda z butelki. W wielu polskich miastach mamy świetną pitną wodę z kranu.

Dobre porady dla oszczędnych

Proponujemy jeszcze kilka innych rozwiązań dla tych, którzy chcą zaoszczędzić na produktach spożywczych:

 • Nie należy kupować więcej produktów, niż zużywa się w ciągu tygodnia;
 • Udając się na zakupy należy sporządzić listę, by nie zapomnieć o najważniejszych produktach, a jednocześnie nie kupić zbędnych artykułów;
 • Wiele towarów w czasie kwarantanny sprzedawanych jest ze zniżkami - termin ich przydatności stopniowo dobiega końca, a klientów w sklepach jest znacznie mniej. Nie można zapominać o takich okazjach. Na przykład w sklepach Lidl towary z upływającym terminem ważności sprzedawane są w obniżonej cenie i oznaczane są za pomocą specjalnych naklejek.

Jak widać, oszczędzanie na produktach w czasie kwarantanny wcale nie jest skomplikowane. Stosując się do powyższych porad, można zadbać o zdrowie swoje i najbliższych.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

1 komentarz

 • zgadnij kto jest partnerem 09.04.2020

  "materiał partnera" w nagłówku - szkoda że taki malutki ten przypisik, niech zgadnę czyj - Lidla? Niemożliwe, co wygrałam ;))) ahahaha
  Niesamowite te porady, samemu ciężko by było na to wpaść.
  To super, że w "Lidl gazetka aktualna" (brawo dla autora za umiejętność odmiany wyrazów zgodnie z zasadami j. polskiego) można znaleźć zniżki na towary, łaaał, dzięki za info. A w innych też coś takiego znajdę? ;))) w gazetkach są na serio zniżki na towary? Niesamowite, napiszmy o tym artykuł ;)))))

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.