09.10.2020/15:10

Jean-Paul Agon: L'Oréal wkrótce mianuje nowego prezesa

Według raportu Bloomberga L'Oréal ma zamiar w ciągu kilku tygodni powołać nowego prezesa a zarazem dyrektora generalnego firmy.

Obecny CEO koncernu, Jean-Paul-Agon, już w czerwcu sugerował, że osoba wybrana na to stanowisko będzie pochodzić z firmy. Na odbywającym się wówczas dorocznym spotkaniu Jean-Paul Agon podkreślił, że: „L'Oréal to merytokracja. Szukamy najlepszych z najlepszych”. Przemawiając zapowiedział też, że nowy lider zostanie powołany na członka zarządu na walnym zgromadzeniu w kwietniu 2021 r. Stanowisko to może otrzymać Nicolas Hieronimus, zastępca prezesa L'Oréal, odpowiedzialny za oddziały koncernu. 

64-letni Jean-Paul Agon funkcję dyrektora generalnego firmy objął w 2006 roku, a jej prezesem został na początku 2011 roku. Do zespołu L'Oreal dołączył w 1978 roku, po ukończeniu studiów w HEC International Business School. Całą swoją karierę spędził w firmie, piastując ważne stanowiska w sprzedaży i marketingu na kilku rynkach.

Zaczynał jako kierownik produktu w dziale produktów konsumenckich we Francji, gdy miał 24 lata. Następnie w 1981 roku został mianowany dyrektorem generalnym L'Oréal Greece, gdzie położył podwaliny pod solidną firmę. W 1985 roku wrócił do Francji jako dyrektor generalny L'Oreal Paris, gdzie nadzorował wiele kluczowych wdrożeń, w tym Studio Line, Plénitude i Elsève. W 1989 roku został dyrektorem zarządzającym Biotherm International, przebudowując i nadając marce międzynarodowy sznyt. W 1994 roku został dyrektorem zarządzającym L'Oréal Germany, gdzie odegrał kluczową rolę w rozwiązywaniu problemów związanych z rynkami europejskimi, przeżywającymi wówczas spowolnienie wzrostu. Trzy lata później powierzono mu zadanie utworzenia i kierowania strefą L'Oreal Asia w środku kryzysu gospodarczego. Stworzył filie w wielu krajach, zintensyfikował inwestycje i zrekrutował nowe pokolenie lokalnych talentów. W 2001 roku Jean-Paul Agon został prezesem L'Oréal USA. Odegrał kluczową rolę w uruchomieniu linii Garnier Fructis.


 

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także