14.08.2018/10:24

Jeronimo Martins Polska przejmuje prawa do marki Biedronka. Firma nabywa udziały w spółce Optimum Mark

Pod koniec lipca Jeronimo Martins i spółka Optimum Mark zawarły porozumienie, którego celem jest połączenie obu tych spółek. Spółka Optimum Mark formalnie jest właścicielem praw zarówno do znaku towarowego "Biedronka", jak i do szeregu marek własnych portugalskiej grupy Jeronimo Martins.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • edgar 16.08.2018

  jeżeli społka po połaczeniu ma dostać 8,2 mln akcjo po 10 zł , to znaczy że znak Biedronka i marki własne warte są 82 mln zł. To jakiś śmiech. Chyba 820 mln

 • Jan 16.08.2018

  I w taki oto sposób dokonuje się transferu kasy z polskiego rynku. Dajemy się robić w portugalskiego konia. niestety.

 • ??? 14.08.2018

  A dziwnym trafem Eurocash w ubieglym roku (dawniej cześć JMD) potrzebował 350 000 000 na przejęcie kontroli nad Mila? Sporo osób przypuszcza i domniemuje, ze JMD i Eurocash to jedna familia no chyba ze zakładamy ze Eurocash sfinalizowal to z własnej kieszeni

 • ..I.. 14.08.2018

  A podatku zapłacili 460 mln a tu taka kasa ząglowali... toż to nie biedronka tylko pasożyt

 • bakbar 14.08.2018

  czyli po prostu spółeczka do stosowania cen transferowych tj. w transakcjach pomiędzy podmiotami powiązanymi, w szczególności w ramach jednej grupy kapitałowej a na www jest pełno artykułów o tym, że po uszczelnieniu VAT i CIT resort finansów bierze pod lupę podejrzane transakcje zawierane przez powiązane ze sobą firmy bo proceder staje się czymś niepożądanym wtedy, gdy ceny sprzedaży (zwane transferowymi) są sztucznie zawyżane lub zaniżane. Cel: przerzucać dochody między firmami. Tutaj ewidentnie w tym celu to funkcjonowało.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.