15.11.2018/14:31

Klienci zaniepokojeni pustymi półkami w sklepach Tesco

Klienci marketów Tesco donoszą, że w wielu sklepach sieci półki regałów świecą pustkami. Mnożą się sygnały w tej sprawie od czytelników „Rzeczpospolitej”. Sieć uspokaja, że to tylko modernizacja layoutu marketów.

Jak alarmuje portal „Reczpospolita”, od kilku tygodni z całego kraju napływają od czytelników sygnały o pustych regałach w placówkach Tesco. Klienci sieci martwią się, czy braki w zaopatrzeniu nie mają związku z powtarzającymi się co jakiś czas pogłoskami o potencjalnej likwidacji biznesu Tesco w Polsce.

Rzecznik polskiego Tesco Michał Sikora uspokaja na stronie rp.pl, że nie ma powodu do obaw. Sieć pracowała nad asortymentem, wzmacniając ofertę cenową oraz dostępność i ekspozycję kluczowych produktów, a jedno z działań polegało na zmianie układu produktów na półkach.

Czasowe występowanie pustych półek może się ponadto wiązać ze zmianą systemu zamówień, obsługiwanego przez automatycznie przez algorytmy, które muszą się przystosować do zmienionego asortymentu.

Czytaj więcej na rp.pl

Dodaj komentarz

8 komentarzy

 • Janko 16.11.2018

  Tysiące zmian procedur,75% nie potrzebne:),kolesiostwo nie zna granic :)
  Brak prawdziwych handlowców,multum filozofów kadra zarządzająca ;)
  Sklepy na obrzeżach miast,panie kasach ciągle zmęczone,coraz słabszy asortyment lub całkowity jego brak.

 • xxxx 16.11.2018

  Niestety nie wygląda to na modernizację...

 • Bar 16.11.2018

  W Londynie to samo:)Rzedy pustych polek.Od jakis 2 miesiecy,sytuacja sie powtarza

 • fan Mazgaja 15.11.2018

  a co mają powiedzieć?? zwijamy się?? kto by przyszedł do roboty za stawki jakie płacą wiedząc że to kon8ec??do świąt to dociągnie a potem arivederci Roma..

 • ~anonim 15.11.2018

  A w Żorach w Tesco na Wodzisławskiej sprzedawali ostatnio spalone pieczywo :)

 • moja opinia 15.11.2018

  Sklepy Tesco przegrywają z konkurencją - trwa to już od dłuższego czasu. Zarazem wpływ na stały odpływ klientów od Tesco mają i miały błędne decyzje i strategie, złe zarządzanie danym sklepem, niezadowolenie z asortymentu, towarów, produktów, zawsze jakiś bałagan z cenami lub wysokie ceny za niektóre produkty, braki i inne powody... Kiedyś pamiętam Tesco nie było takie słabe - nawet dużo ludzi tam dokonywało zakupów (...) teraz to jak wiadomo ludzie już tam nie kupują jak kiedyś dawno - ja sam już kilkanaście lat nie byłem w Tesco na zakupach. Wybieram przeważnie tylko Lidla który okazuje się najlepszy wśród dyskontów - zawsze tam dużo ludzi dokonujących zakupów. Jakość produktów też nie najgorsza - również tych własnych z Lidla. Auchan też nie jest taki zły - duży wybór i dobre ceny tym bardziej produktów w cenach promocyjnych. Carrefour trochę nie lubię - bardzo drogo tam jest ceny wyższe niż w Lidlu lub Auchan. Koniec części pierwszej...

 • Czlowiek 15.11.2018

  Żory w Śląskim 31 października Tesco zamknięte na amen, jest kartka że zapraszają do innych placówek :)

 • Marcin1111 15.11.2018

  Ale podobno Tesco wycofuje się z Polski? W mojej okolicy wraz z końcem roku zamykają wszystkie supermarkety Tesco, mimo że trwa w nich obecnie "modernizacja wyglądu".

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.