07.09.2015/11:50

Lidl będzie produkować lody

Niemiecka sieć dyskontów zamierza rozpocząć własną produkcję lodów. Trwają przygotowania, a cały proces produkcyjny ma rozpocząć się latem 2017 roku. Nowy pomysł Lidla jest odpowiedzią na problemy z dostawcami, jakie ostatnio miała sieć.

Lody pod marką własną Lidla mają być produkowane w niemieckim Übach-Palenberg, a przedsięwzięcie ma pochłonąć od 200 do 250 mln euro – podaje „Lebensmittel Zeitung”. Zakład produkcyjny będzie wyposażony w 10 linii oraz duży magazyn chłodniczy. Szacuje się, że co roku Lidl sprzedaje w Europie lody pod marką własną za 300 mln euro. Przewidywana inwestycja szybko się więc zwróci. Kierownictwo grupy Schwarz, właściciela Lidla, przyznaje, że produkcja nie jest celem samym w sobie. Kluczowe jest zapewnienie dostępności towarów. Docelowo nawet jedna piąta lodów w ofercie Lidla ma pochodzić z produkcji własnej. To nie pierwszy raz, gdy niemiecka sieć dyskontów decyduje się na wejście w produkcję – firma sama produkuje już wodę i napoje gazowane oraz niegazowane.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.