11.03.2020/08:55

Minister Emilewicz: Nie ma potrzeby robić zakupów na zapas z powodu koronawirusa!

Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz w wywiadzie udzielonym w środę rano na antenie TVP1 zaapelowała do Polaków, aby nie robili zakupów na zapas z powodu rozprzestrzeniającego się w kraju koronawirusa.

- Chciałabym apelować o zdrowy rozsądek i ostrożność. Cała branża produkcyjna, my jesteśmy z nią w kontakcie, produkująca żywność w Polsce, jest zaangażowana na około 80 proc. swoich mocy produkcyjnych. Mamy jeszcze potencjał, żeby produkować więcej - stwierdziła minister Emilewicz.

Jak dodała, "zasoby, zapasy, naprawdę dzisiaj w Polsce są". - Nie ma potrzeby robić impulsywnych, nadmiarowych zakupów - powiedziała szefowa resortu rozwoju.

Emilewicz ujawniła, że "do środy" chciałaby mieć projekt specustawy gospodarczej, która miałaby pomóc firmom w radzeniu sobie ze skutkami wynikającymi z rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce. Minister rozwoju zapowiedziała, że projekt ustawy zostanie przygotowany wspólnie z m.in. Ministerstwem Finansów, UOKiK-iem oraz BGK.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Ernest 12.03.2020

    Dlaczego tym zajmuje się minister rozwoju, a co z ministerstwem spraw wewnętrznych i administracji. Czy Kamiński zajmuje się tylko inwigilacją Polaków i tworzeniem prowokacji ?

  • AH 12.03.2020

    Brawa za rozsądek :)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.