23.04.2020/17:34

Nieoficjalnie: Centra handlowe w Polsce ruszą 18 maja!

Według nieoficjalnych informacji dziennika „Rzeczpospolita” i serwisu rp.pl galerie handlowe mogą zacząć działać już 18 maja. Jednak istnieć będzie sporo obostrzeń dla klientów i pracowników oraz właścicieli przestrzeni handlowych.

Obowiązkowe zakrywanie ust i nosa, rękawiczki przez cały czas trwania zakupów, limity klientów, przynajmniej jeden sklep oferujący maseczki i konieczność instalacji kamer termowizyjnych – to tylko niektóre z obostrzeń, które mają obowiązywać. Rozmowy przedstawicieli handlu i ministerstwa wciąż trwają.

Ministerstwo Rozwoju wciąż negocjuje z zarządcami galerii handlowych warunki ich otwierania. W środę odbyła się wideokonferencja Jadwigi Emilewicz oraz premiera Mateusza Morawieckiego właśnie z przedstawicielami tego sektora gospodarki, o czym już pisaliśmy. Obostrzenia dotyczą liczny klientów, masek i środków higienicznych stosowanych przez wszystkie osoby w galeriach przebywające. Obowiązywać będzie także zasada zachowania 2 m odległości między ludźmi.

Dodaj komentarz

6 komentarzy

 • Kuba 24.04.2020

  Nie ma co. Ciężkie czasy mają teraz galerie i centra handlowe. Ja osobiście przez najbliższy rok, będę unikał tego typu obiektów.. Ciekawe co z kinami? Tam też pewnie ciężko mają.

 • Cycu 24.04.2020

  Do antydekiel: i dla twojej mamy:)

 • zakupoholik 24.04.2020

  Ciekaw jestem, czy ludzie rzuca sie na centra handlowe. To jednak ryzyko przebywania w tłumie - mniejszym lub wiekszym. Chociaż sa centra, w których ryzyko kontaktu jest mniejsze. Np. u nas w Pabianicach jest ch tkalnia, która ma sproro sklepów z wejściami od parkingu. Na obecne czasy to dobre rozwiązanie.

 • antydekiel 24.04.2020

  Do Cycu: Każde duże centrum handlowe powinno przeznaczyć jeden lokal jako przechowalnio/noclegowanie dla takich zer jak ty, dla których życie toczy się wokół szwendania się po centrach handlowych bez celu.

 • Cycu 23.04.2020

  Każde duże centrum handlowe powinno przeznaczyć jeden lokal na mini kościół. W takim przypadku episkopat by już dawno wymusił otwarcie obiektów i centra by miały spokój z zakazami

 • Ccc 23.04.2020

  Przecież te wszystkie punkty z listy dzialaja

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.