01.04.2021/15:36

Ognisko koronawirusa w fabryce Nestlé w Kaliszu. W zakładzie pracuje 900 osób

W zatrudniającej łącznie 900 osób fabryce Nestlé na terenie Kalisza wykryto ognisko koronawirusa. Kwarantanną objętych jest obecnie 80 pracowników – podaje wp.

Ognisko koronawirusa znaleziono na terenie fabryki należącej do firmy Nestlé. Zakład znajduje się w Kaliszu (woj. wielkopolskie). Zakażonych SARS-CoV-2 jest 38 osób tam zatrudnionych. 80 pracowników skierowano na kwarantannę - podaje wp.pl. 

Dyrektor kaliskiego sanepidu Marek Stodolny przyznał, że w zakładzie zatrudniającym łącznie zatrudnia 900 osób, zaraziło się 38 pracowników, kwarantanną objęto 80 osób - podaje wp.pl.

Z kolei Edyta Iroko, koordynator ds. mediów Nestlé Polska, przyznaje, że sytuacja nie wpływa na ciągłość produkcji. Zaznaczyła także, że od początku pandemii zakład w Kaliszu wdrożył dodatkowe zasady bezpieczeństwa sanitarnego. Pracownikom wykonywane są pomiary temperatury ciała, testy antygenowe oraz testy PCR. Podkreślała, że dzięki tym procedurom możliwe było szybki zidentyfikowanie zakażonych.

Ponadto w kaliskiej fabryce Nestlé znajduje się 160 punktów dezynfekcji rąk. W pokojach socjalnych zamontowane są lampy UV, które dezynfekują powierzchnie i powietrze. Urządzenia uruchamiane są co cztery godziny.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także