19.05.2017/09:48

Polacy coraz częściej korzystają ze szklanych opakowań

89 proc. Polaków poleciłoby opakowanie szklane uważając, że to najlepszy wybór dla środowiska – podaje „Puls Biznesu”, powołując się na badanie zrealizowane w 11 krajach Unii Europejskiej.

Szklane opakowania wybiera coraz więcej Europejczyków, co ma związek właśnie z kwestiami ochrony środowiska. Nie bez znaczenia jest też dbałość o zdrowie (brak interakcji z żywnością). Badanie przeprowadziła w kilkunastu krajach, w tym w Polsce, agencja badawcza InSites Consulting na zlecenie Europejskiej Federacji Opakowań Szklanych (. Wynika z niego, że wykorzystanie szklanych opakowań w naszych kraju wzrosło.

Najbardziej widać to w kategoriach: ocet, wino, wino musujące, słodkie kremy do pieczywa, sosy do sałatek, przypraw, warzyw i jogurtów. Z zebranych danych wynika, że 54 proc. polskich konsumentów używa szklanych opakowań częściej niż trzy lata temu.

67 proc. Polaków bez obaw wybiera napoje w szklanych butelkach i słoikach, a 61 proc. korzystałoby wyłącznie z takich opakowań gdyby było to możliwe.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.