25.10.2017/01:41

Polsko-francuskie spotkanie branży DIY w Ambasadzie Francji

W dniach 5-6 grudnia 2017 r. biuro Business France w Ambasadzie Francji w Warszawie zorganizuje spotkania biznesowe dla francuskich eksporterów artykułów ogrodniczych i DIY. Partnerem wydarzenia jest firma Dachser, globalny operator logistyczny, oferujący kompleksowe rozwiązania transportowe i magazynowe dla hipermarketów budowlanych, ogrodniczych i ich dostawców.

Francja jest trzecim po Niemczech i Wielkiej Brytanii europejskim rynkiem produktów DIY, do których zaliczają się materiały budowlane, artykuły wykończenia i aranżacji wnętrz oraz ogrodnicze. Francuski sektor budownictwa i wykończenia wnętrz to 340 tys. przedsiębiorstw zatrudniających w sumie 1,5 miliona osób i generujących obroty rzędu 130 miliardów euro. Wiele z nich to innowacyjne przedsiębiorstwa, które postawiły na ekologię, komfort użytkowania i europejską jakość produktów.

Nic zatem dziwnego, że DIY we Francji to branża wysoce eksportowa: w 2015 r. sprzedaż na eksport przekroczyła wartość 10,5 miliardów euro.

Spotkania zorganizowane przez Business France będą okazją do zainteresowania polskich kontrahentów ofertą z Francji i do zaprezentowania jej polskim konsumentom. Wśród uczestników spotkań będą francuscy producenci chemii budowlanej, artykułów sanitarnych, sprzętu ogrodniczego czy wreszcie wyposażenia wnętrz.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.