12.09.2020/10:21

Powraca temat oskładkowania umów cywilnoprawnych

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie porzuciło pomysłu pełnego oskładkowania umów zlecenia. Zmiany mają ominąć natomiast umowy o dzieło – podaje serwis money.pl. 

Jak wynika z informacji money.pl, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wciąż planuje wprowadzenie nowego sposobu obliczania składek dla pracujących na umowach cywilnoprawnych. Mowa tym razem jednak tylko i wyłącznie o umowach zlecenia. To oznacza nowe zasady pracy dla blisko miliona osób.

Zmiana oznacza więcej do zapłacenia co miesiąc na ubezpieczenia społeczne i mniejszą pensję do ręki. Efekt to jednak wyższa emerytura w przyszłości i większe wpływy do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych - a na tym oszczędzałby budżet.

Plany reformy potwierdzili dwaj przedstawiciele rządu. Mechanizm zmian jest znany od dawna. Kwestią istotną jest moment wejścia w życie reformy. Dziś jest już za późno, by zaczęły obowiązywać od nowego roku.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.