17.03.2017/09:43

Przez zakaz handlu w niedziele Grycan spowalnia rozwój lodziarni

Lodziarnie Firmowe, właściciel marki Grycan, zamroził prace nad powiększaniem sieci kawiarni liczącej obecnie 150 punktów – podaje „Puls Biznesu”.

Jak mówi na łamach dziennika Zbigniew Grycan, współwłaściciel Lodziarni Firmowych, w 2017 roku pewne jest otwarcie ośmiu lokali, bo w tylu lokalizacjach firma ma podpisane umowy. Grycan zaznacza, że rozwój byłby bardziej intensywny, ale firma zawiesiła kolejne rozmowy z powodu toczących się dyskusji dotyczących zakazu handlu w niedziele.

Wobec planowanych zmian na rynku polskim managerowie Lodziarni Firmowych intensywnie pracują nad rozwojem w innych krajach. Na razie w Czechach działają dwie lodziarnie, poza tym firma eksportuje swoje lody do 12 krajów. Na razie producent odpuścił sobie rozwój w Chinach, gdzie, jak zaznacza Zbigniew Grycan, firma nie jest w stanie wyegzekwować poszanowania prawa własności intelektualnej.

Spożycie lodów w Polsce rośnie i dziś wynosi 4,5 l na osobę. Producenci jako pozytywne czynniki wzrostu sektora wymieniają też rosnącą siłę nabywczą oraz spłaszczanie sezonowości – coraz częściej jadamy lodów zimą.

Więcej w „Pulsie Biznesu”

Dodaj komentarz

2 komentarze

 • Wlodek 25.03.2017

  Zakaz handlu w niedzielę to bardzo dziwaczny pomysł. Dziwaczny pomysł, bo łatwo przeprowadzić dowód, że ten pomysł, stosowany konsekwentnie, prowadzi do absurdu nie tylko gospodarczego ale też społecznego i... religijnego.
  Bo co będzie zamykane w kolejnych krokach tej decyzji? Huty, elektrownie, kościoły, służba zdrowia? Bo przecież władza chce zapewnić wszystkim "godziwy" wypoczynek, nawet wbrew ich woli.
  Ps.
  Lody Grycan uważam za najlepsze i pewnie nie tylko ja, bo z pobliskiej Biedronki znikają szybko jak nigdy dotąd. Po wyjściu z ciężkiej choroby jadam je codziennie, są mi potrzebne "jak powietrze".

 • asdwer 18.03.2017

  I bardzo dobrze, cwaniaki z gelerii ktorzy nie placa podatkow tylko stosują tzw. optymalizacje powinni zostac pozamykani !!!!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.