03.01.2019/11:31

Pszczółka zdobyła intratny kontrakt w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Fabryka Cukierków Pszczółka podpisała umowę na dostawę dużej partii słodyczy z dystrybutorem ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Realizacja kontraktu oznacza potrojenie eksportu i podwojenie całości obrotów spółki.

Pierwsze cukierki trafią do Dubaju w styczniu, będzie je można kupić w największej sieci supermarketów. Kontrakt obejmuje dostawę całego asortymentu, ze szczególnym uwzględnieniem wyrobów czekoladowych.

 - Potencjał sprzedaży słodyczy na Bliskim Wschodzie jest nieograniczony. Polska sprzedaje ich ciągle stosunkowo niewiele. Tym bardziej jest to dla nas duży sukces. Dubaj jest biznesowym hubem pozwalającym zaoszczędzić czas i pieniądze firmom, które myślą o ekspansji na Bliskim Wschodzie, w południowej Azji i Afryce. Podstawową barierą wejścia na te rynki jest brak możliwości promocji tych produktów. Fabryka Cukierków Pszczółka została zauważona i wyróżniona przez Dubai FDI, agendę rządową przy Ministerstwie Rozwoju Dubaju. Dubai FDI będzie wspierał nasze wszystkie działania w regionie. W lutym odwiedzi naszą fabrykę szef agendy rządowej Dubai FDI - Fahad Al Gergawi – mówi Robert Rudnicki, prezes zarządu Fabryki Cukierków Pszczółka.

Pszczółka sprzedaje swoje wyroby do ponad 20 krajów. Głównymi odbiorcami są Słowacja, Azerbejdżan, Litwa, Węgry oraz Niemcy.  Spółka eksportuje też do USA, Szwecji, Rumunii, Mongolii, Cypru, Czech, Jordanii i Rosji. Trwają zaawansowane rozmowy na temat nowych rynków zbytu m.in. w Kazachstanie.

Fabryka Cukierków Pszczółka tnależy do Grupy Kapitałowej Krajowej Spółki Cukrowej.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.