21.06.2018/14:05

Media Markt zmienia właściciela w Rosji

Media-Saturn-Holding (MSH) sprzedaje sieć sklepów Media Markt rosyjskiej spółce Safmar. Sklepy zmienią nazwę na M.wideo i Eldorado. Wartość transakcji wyniesie 470 mln dolarów.

Spółka Safmar należąca do rosyjskiego przedsiębirocy Michaiła Gucerijewa, potwierdziła doniesienia o kupnie niemieckiej sieci sklepów Media Markt w Rosji. Media-Saturn-Holding z kolei kupuje 15 proc. udziałów w sieci M.wideo, która wchodzi w skład firmy Safmar – podaje dziennik Wiedomosti. Kwota tej transakcji wyniesie około 331 mln dolarów.

Po dokończeniu transakcji sklepy Media Markt zmienią nazwę na M.wideo i Eldorado. Planuje się, że rebranding zostanie zakończony w drugim kwartale 2019 roku. Jak powiedział przewodniczący rady dyrektorów Said Gucerijew, wartość transakcji wyniesie 470 mln dolarów.

ocenie Aleksieja Kriwoszapki, dyrektora firmy Prosperity Capital Management, porozumienie właściciela sieci sklepów Media Markt i Safmary jest dużym sukcesem rosyjskiej spółki. „Rynkowa wartość M.wideo została wyceniona trzykrotnie wyżej. Jednocześnie eliminuje się konkurencję i powiększa się sieć sklepów” – komentuje ekspert. Strony chcą zamknąć transakcję najpóźniej we wrześniu 2018 roku.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

1 komentarz

  • Ireneusz 22.06.2018

    Tak się dzieje w krajach autokratycznych gdzie nie ma niezależnych sądów. U nas PIS prowadzi do tego samego modelu i wówczas nikt nie będzie mógł być pewien swojego majątku ani swojej wolności.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.