03.04.2020/12:17

Sieć Ruch zachęca do zakupów przez okienko i umożliwia zamawianie prasy drukowanej

Sieć saloników prasowych Ruch wyposażyła ajentów w środki dezynfekcji i wdrożyła procedury sanitarne. Wprowadzono też nową usługę – możliwość zamówienia prasy, której aktualnie nie ma w punkcie sprzedaży.

Sieć Ruch wyposażyła punkty sprzedaży w płyny dezynfekcyjne, tak by możliwe było utrzymanie czystości w kioskach i salonikach prasowych. Zobowiązano agentów do czyszczenia miejsc wspólnych po każdej transakcji – lady, uchwyty oraz terminale płatnicze. Firma przekonuje, że kioski Ruch-u to bezpieczne miejsce zakupów i stanowić mogą alternatywę dla większych sklepów, w których klienci narażeni są na kontakt z innymi ludźmi. Zakupy „przez okienko” izolują sprzedawcę od kupującego.

– Punkty Ruch-u z racji swoich lokalizacji minimalizują ryzyko tworzenia się skupisk ludzi, a w przypadku punktów z możliwością wejścia do środka oznaczyliśmy bezpieczne, 2-metrowe odległości między sprzedawcą a klientem. Prosimy o przestrzeganie tych rozwiązań, bowiem minimalizują one ryzyko zakażenia koronawirusem w trakcie transakcji – apeluje Piotr Regulski, członek zarządu Ruch SA.

Sieć zachęca do płatności za zakupy kartą, wprowadziła też nowe procedury odbioru Paczki w Ruchu, w ramach których zminimalizowano dotykanie terminali z klawiaturą dla odbierający przesyłkę. Od 27 marca wprowadzono również system dezynfekcji wszystkich Paczek w Ruchu.

Innowacyjnym rozwiązaniem oferowanym w Ruch-u jest możliwość zakupu tytułu prasowego, nawet jeżeli nie ma go aktualnie w punkcie sprzedaży. W takiej sytuacji kioskarze mogą złożyć zamówienie w kiosku on-line przez kasę zainstalowaną w punkcie, a klient po zapłaceniu za czasopismo otrzyma je do kiosku przy kolejnej dostawie prasy (na następny dzień).

Taki sam mechanizm działa w przypadku chęci zamówienia książek, dostępnych w ofercie Ruch-u. Można je zamówić bezpośrednio w punkcie lub za pośrednictwem sklepu internetowego – wówczas transport odbywać będzie się usługą Paczka w Ruchu, co gwarantuje dezynfekcję przesyłki i bezpieczny odbiór w wybranej lokalizacji.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Danuta 21.04.2020

    Gdzie moge zakupic bilety autobusowe bo biletomatow nie ma u mnie internetu nie posiadam

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.