15.10.2020/21:04

Sieci niszczą rodzinny handel? Lokalni przedsiębiorcy nie chcą sklepu Dino

Informacja, że w Sadowie powstanie sklep Dino wzbudziła zainteresowanie i jednocześnie zaniepokojenie mieszkańców. Niektórzy z nich postanowili sprzeciwić się temu pomysłowi. Zebrano podpisy wśród mieszkańców, które dołączono do petycji – podaje portal lubliniec.naszemiasto.pl.

Jak czytamy, mieszkańcy Sadowa sprzeciwiają się budowie supermarketu w swojej miejscowości. Zaniepokojeni są głównie lokalni przedsiębiorcy, którzy wystosowali w tej sprawie pismo do wójta gminy Koszęcin. Napisano w nim:

"My niżej podpisani Lokalni Przedsiębiorcy związani z handlem w miejscowości Sadów, wraz z Pracownikami, nie zgadzamy się na planowaną inwestycję opisaną w w/w wniosku o wydanie warunków zabudowy, dla dobra naszych firm, naszych pracowników wśród których jest wielu mieszkańców Sadowa, a także społeczności lokalnej"

Swoją decyzję przedsiębiorcy argumentują tym, że budowanie coraz większej ilości sklepów sieci handlowych niszczy rodzinny handel. Sytuacja finansowa sadowskich przedsiębiorstw handlowych może ulec wtedy pogorszeniu.

Kolejnym argumentem jest stwierdzenie, że budowa tego typu nowych dyskontów pogarsza komfort i jakość życia we wsi. Uzasadnia się to tym, że wiele osób szuka na wsi spokoju i próbuje uciec od miejskiego hałasu. Według przedsiębiorców, budowa takiego sklepu w Sadowie wzmożyłaby ruch drogowy, hałas oraz pogorszyłaby jakość powietrza.
 

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

2 komentarze

  • HitDino 16.10.2020

    Ale tanie, dorożkarze obawiają się taksówek - handel się zmienia i Dono też musi się zmieniać, za rogiem czeka e-commerce, ale dziś jest czas na Dino.

  • Anastazja 16.10.2020

    A Dino to nie jest rodzimy, patriotyczny, polski handel ?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także