13.11.2020/15:57

W Bułgarii emeryci nie mogą robić zakupów w sklepach po godz. 10. Czy to dobre rozwiązanie?

W Bułgarii wydano nowe rozporządzenie, które bardzo rygorystycznie reguluje obsługę osób powyżej 65 roku życia w sklepach i aptekach. Oznacza to, że po godzinie 10:00, senior nie może kupić nawet potrzebnych leków - informuje wp.pl.

Nowe rozporządzenie, bułgarskiego ministra zdrowia Kostadina Angełowa, weszło w życie w czwartek. Jego efekty były natychmiastowe. Po godzinie 10 emeryci byli wypędzani ze sklepów i aptek.

Przypomnijmy, że podcas pierwszej, wiosennej fali pandemii, seniorzy mogli zrobić zakupy zarówno w wyznaczonych godzinach, jak i w pozostałych.

Bułgarskie media informują o przypadkach, gdy obsługi odmówiono pracującym emerytom, a tych jest w kraju blisko 290 tys. Warto dodać, że ludność bułgarska składa się w około 30 proc. z emerytów. Decyzją władz cała ta część społeczności musi zmieścić się z zakupami w ciągu dwóch godzin.

Źródło: wp.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także