31.05.2019/16:57

Wyniki ZM Henryk Kania pod presją wzrostu cen surowca

Zakłady Mięsne Henryk Kania w pierwszym kwartale tego roku zanotowały 9,9 mln zł jednostkowej straty netto wobec 10,07 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku. Na wyniki miał wpływ znaczący wzrost cen surowca mięsnego – informuje spółka w raporcie.

W I kw. 2019 roku ZM Henryk Kania strata operacyjna sięgnęła 1,58 mln zł, podczas gdy rok temu spółka notowała 22,19 mln zł zysku. Przychody ze sprzedaży wyniosły 230,61 mln zł wobec 268,73 mln zł rok wcześniej.

„Spółka podejmuje działania w celu odtworzenia i zwiększenia kapitału obrotowego, w tym zwiększenia dostępu do finansowania kapitału obrotowego w drodze finansowania zewnętrznego. W przeszłości spółka również była narażona na zmiany w poziomie dostępnego kapitału obrotowego wywołane gwałtownymi zmianami cen surowca na rynku mięsnym. Rynek dostaw na którym działa spółka podlega istotnym wahaniom sezonowym oraz reaguje na globalne trendy w spożyciu i przerobie mięsa” – czytamy w raporcie.

„Zmiany te są trudne do przewidzenia oraz charakteryzują się wysokimi amplitudami. Sytuacja spółki jest w dużym stopniu zależna od polityki cenowej dostawców surowca, przy czym z uwagi na skalę działalności” – czytamy dalej.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • fan Mazgaja 01.06.2019

    zapłaćcie pracownikom za ich pracę!! Zamiast sponsorować ekstraklasę i wywalać pieniądze w błoto.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.