29.05.2018/10:31

Zadziwiająca wpadka Biedronki – zdjęcia ze znakiem wodnym na opakowaniach mikserów

Biedronka wprowadziła do oferty miksery firmy Hoffen, których opakowania zdobią robocze zdjęcia ze znakiem wodnym Shutterstocka, banku fotografii komercyjnych. Sieć przyznaje się do błędu – informuje serwis Bezprawnik.

Sprawę ujawniła Ola K., jedna z członkiń grupy facebookowej dla profesjonalnych grafików „Brief – co znosi psychika grafika”, która opublikowała zdjęcie wykonane w jednej z Biedronek. Na fotografii widnieją kartony z mikserami firmy Hoffen, ilustrowane grafikami, na których wyraźnie widać lustrzane odbicie „znaku wodnego” popularnej bazy zdjęć komercyjnych Shutterstock.

Portal Bezprawnik zwraca uwagę, że nad opakowaniami towarów pracuje cały sztab ludzi – dział graficzny, dział marketingu, prawny, zakupów itd. – i dziwi się, że nikt nie zauważył tak poważnego błędu. Serwis ironizuje, że najwidoczniej Biedronka postanowiła sprzedawać miksery marki Shutterstock i spekuluje, że mogło dojść do „kradzieży” zdjęć.

Jeronimo Martins Polska zajęła w tej kwestii oficjalne stanowisko, w którym podkreśla, że zdjęcia zostały wcześniej wykupione i były wykorzystane legalnie. Firma przyznaje jednak, że grafika ze znakiem banku zdjęć znalazła się na opakowaniach mikserów za sprawą „niefortunnego błędu naszego dostawcy”, który przesłał do druku plik roboczy. Przedstawiciele JM Polska zapewniają jednak, że ten błąd nie wpływa na jakość samego produktu, który jest „godny polecenia”.

Źródło: bezprawnik.pl

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • DTP 04.06.2018

    tołdi, myslisz ze chinczyk przejmuje się tym co jest na opakowaniu? Chinczyk ma za zadanie wyprodukować mikser wedle golden sampla, a to co bedzie na opakowaniu to juz sprawa klienta.

  • tołdi 29.05.2018

    "ten błąd nie wpływa na jakość samego produktu" ten może i nie, pytanie ile takich "niefortunnych błędów" pojawiło się podczas produkcji urządzenia, a nie zostały wychwycone. Skoro tak ewidentna pomyłka na opakowaniu przeszła niezauważona, to można mieć jednak wątpliwość co do jakości samego produktu.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.