18.08.2018/16:31

Zakaz handlu w niedziele nie spowodował spadku obrotów w handlu

- Wolne od handlu niedziele nie spowodowały zmniejszenia obrotów sieci handlowych - powiedział PAP prezes Polskiej Izby Handlu Waldemar Nowakowski. - Dochody sieci handlowych w ostatnich miesiącach nie zmalały – podkreślił Nowakowski. Ustawa ograniczająca handel weszła w życie 1 marca br.

Waldemar Nowakowski przyznał, że "dyskonty doszły już do perfekcji, jeżeli chodzi o przypominanie klientom, że należy zakupy zrobić w sobotę, przed wolną od handlu niedzielą". Prezes PIH dodał, że ustawa ograniczająca handel w niedzielę spowodowała, że "finansowo ucierpiały jedynie centra handlowe".

Ustawa ograniczająca handel w niedzielę weszła w życie 1 marca br. Przepisy stanowią, że handel jest dozwolony jedynie w pierwszą i ostatnią niedzielę każdego miesiąca.

Od 1 stycznia 2019 roku przepisy ustawy ograniczającej handel w niedziele będą zaostrzone - handel będzie dozwolony tylko w jedną niedzielę w miesiącu - ostatnią. Od 1 stycznia 2020 roku ograniczenie handlu będzie obowiązywało we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu w roku. Od 2020 roku handel będzie dozwolony jedynie w: dwie niedziele handlowe przed świętami Bożego Narodzenia, jedna przed Wielkanocą i cztery dodatkowo - ostatnie niedziele: stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia.

Źródło: Niezalezna.pl

Dodaj komentarz

6 komentarzy

 • dekster8181 24.08.2018

  na logikę, co masz kupić w niedzielę kupisz w piątek lub sobotę.
  Jak widać ta logika ma przełożenie na wyniki finansowe sieci handlowych, tylko nadal nir rozumieją tej logiki przeciwnicy zakazu handlu...

 • Łukasz 22.08.2018

  ...idę o zakład że u kleru się nie poprawiło w te niedziele :)

 • Sklepikarz 20.08.2018

  U mnie na wsi straciłem 15% obrotów r/r. pomimo otwarcia we wszystkie niedziele. Sklep 80m2.

 • Tom Riddle 20.08.2018

  Nie tylko galerie straciły - małe sklepy też

 • olo 20.08.2018

  A tak wszyscy płakali miał być ,,koniec świata'' bardzo dobra decyzja.

 • Łukasz 19.08.2018

  Co ten człowiek pie....li.
  Zakaz handlu w niedziele spowodował dwa panujące scenariusze;
  1. Znaczny spadek obrotów, często nieosiągane wyniki Y2Y
  2. Spowolnienie dynamiki wzrostu sprzdaży Y2Y

  Facet albo się nie zna albo udaje głupiego.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.