18.03.2020/22:02

Zbigniew Ziobro powołał zespół do walki z zawyżaniem cen żywności i inną przestępczością gospodarczą

Prokurator Generalny powołał zespół do spraw koordynacji walki z przestępczością gospodarczą w związku z epidemią koronawirusa. Chodzi m.in. o zawyżanie cen żywności i oszustwa dotyczące rzeczywistej wartości, jakości i przydatności nabywanych towarów – poinformował dział prasowy Prokuratury Krajowej.

Powołany został zespół prokuratorów do spraw koordynacji walki z przestępczością gospodarczą w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego. Do zadań zespołu należy koordynowanie prowadzonych w prokuraturach postępowań związanych z nadużyciami gospodarczymi, których przedmiotem są:

– sprzedaż, bez uzasadnienia ekonomicznego, po zawyżonych cenach towarów w tym w szczególności artykułów spożywczych, leków, artykułów medycznych, środków dezynfekcyjnych,
– oszustwa dotyczące rzeczywistej wartości, jakości i przydatności nabywanych towarów
– oszustwa internetowe polegające na wyłudzaniu pieniędzy pod pozorem zagrożenia epidemicznego,
– oszustwa polegające na dezinformacji co do działania służb sanitarnych, kontrolnych i ochrony porządku publicznego państwa
– zawieranie niekorzystnych umów poprzez wykorzystanie trudnego położenia pokrzywdzonych
Zgodnie z zarządzeniem w skład zespołu wchodzą prokuratorzy z Prokuratury Krajowej.

Zespół będzie analizować informacje o prowadzonych w prokuraturach postępowaniach w celu oceny charakteru i skali tego rodzaju przestępczości. Celem ujednolicenia praktyki postępowań i podwyższenia ich skuteczności zespół będzie wyznaczał kierunki postępowań przygotowawczych oraz oceniał zasadność podejmowanych w nich czynności procesowych, w tym przyjętą kwalifikację prawną i stosowanie środków zapobiegawczych.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • sdasdsa 19.03.2020

    siec sklepow SPOLEM! POWINNI SIE ZA NICH ZABRAC! 30ZL za kg piersi z kurczaka to jest zlodziestwo!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.