REKLAMAKORAL - Bracia Koral - Rożek - Baner Główny (06-10.04.2020)
Robert Noceń i Marcin Knapek

Robert Noceń i Marcin Knapek (fot. KPN)

Przez lata pracowali na wysokich stanowiskach w dużych, międzynarodowych sieciach handlowych. Teraz będą doradzać dostawcom w zakresie tego, jak powinna wyglądać współpraca z siecią, żeby była ona korzystna dla obu stron. W rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl Robert Noceń i Marcin Knapek zdradzają, jaka zawodowa przyszłość czeka ich po pożegnaniu się z Carrefourem.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

Robert Noceń z francuską siecią związany był ponad 21 lat. Do firmy dołączył w 1998 r. jako senior marketing manager. Gdy opuszczał Carrefoura w połowie 2019 r. był już wiceprezesem i sekretarzem generalnym spółki. Również Marcin Knapek, radca prawny, pracował w Carrefour Polska przez wiele lat (od 2011 r. do sierpnia 2019 r.). Był w firmie dyrektorem Działu Prawnego oraz członkiem zarządu w spółkach zależnych. Wcześniej, od 2001 r. do 2011 r., pełnił funkcję dyrektora prawnego w sieci Kaufland Polska.

Po zakończeniu przygody z Carrefourem, Robert Noceń i Marcin Knapek postanowili rozkręcić od zera własną firmę, w której zostali wspólnikami. Na początku listopada zarejestrowali spółkę komandytową KPN. - To skrót od „Kancelaria Przedsiębiorców Niezależnych”. Nazwa, nieprzypadkowo, pasuje też do pierwszych liter naszych nazwisk - tłumaczy Robert Noceń w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl.

Firma zajmować się będzie obsługą konsultingowo-prawną polskich podmiotów gospodarczych, głównie dostawców sieci handlowych. KPN nie wyklucza również działań na rzecz samych detalistów. - Skupimy się na segmencie MŚP. Nie mamy ambicji doradzania rynkowym gigantom. Wolimy skoncentrować się na mniejszych firmach, w których brakuje know-how - mówi Marcin Knapek.

Jak podkreślają w rozmowie z naszym portalem Robert Noceń i Marcin Knapek, dostawcy sieci handlowych często nie zdają sobie sprawy z tego, jak mocno uzależnili się od detalistów poprzez niedookreślenia w umowach, lub wręcz poprzez tak skonstruowane umowy, że w praktyce jedna strona dominuje nad drugą. - Chcemy edukować dostawców i pomagać im w rozmowach z sieciami. Zależy nam na ucywilizowaniu współpracy sieci z dostawcami - zaznacza Robert Noceń.

- Umowy zawierane z sieciami handlowymi mogą zawierać wiele pułapek. Dostawcy mogą nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, że wcale nie muszą godzić się na narzucane im odgórnie niezbyt korzystne warunki współpracy, w tym opłaty półkowe czy marketingowe - tłumaczy Marcin Knapek. Jego zdaniem polskie prawo pozwala na coraz skuteczniejszą walkę z tego typu praktykami. - Już sama ustawa o przewadze kontraktowej daje tutaj spory wachlarz możliwości - dodaje.

Partnerzy zarządzający KPN zdają sobie sprawę z tego, że - w pewnym sensie – zmieniają stronę barykady. Wiedzę, jaką zdobyli pracując latami w dużych sieciach handlowych, wykorzystywać będą teraz współpracując z ich dostawcami.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 22

 • 19
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (7)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Stoik 7 4 miesiące temuocena: 33% 

  Oj panowie dyrektorzy zanim umra z glodu polapia sobie inne grube etaty. Zobaczymy jak sami sobie będa doradzać - do sprawdzenia za dwa lata.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pracownik CP 6 4 miesiące temuocena: 50% 

  Panie Robercie zawsze Pana podziwiałem i życzę Panu powodzenia i sukcesów. W Carrefour za Pana czasów pracowało nam się lepiej i wiedziano że pracownik to też człowiek. Wszystkiego Dobrego

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~c4 5 5 miesięcy temuocena: 67% 

  Tworzyli zapisy w umowach które teraz będą obchodzić . :) Tym tokiem rozumowanie firmy farmaceutyczne powinny dawać nam szczepionki które trują a później sprzedawać nam leki uzdrawiające.... Brawo ! Taki świat dla naszych dzieci tworzymy i jeszcze udajemy ekspertów. .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~igi 4 5 miesięcy temuocena: 71% 

  Najpierw wykańczali dostawców, a teraz będą im pomagać. To tak, jakby najpierw sprzedawać petardy dzieciom, a potem oferować im protezy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~h2o 3 5 miesięcy temuocena: 67% 

  i mam nadzieję że zostaną potraktowani tak samo jak wcześniej oni traktowali dostawców ;-)))

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~producentupadły 2 5 miesięcy temuocena: 67% 

  ", dostawcy sieci handlowych często nie zdają sobie sprawy z tego, jak mocno uzależnili się od detalistów poprzez niedookreślenia w umowach, lub wręcz poprzez tak skonstruowane umowy, że w praktyce jedna strona dominuje nad drugą. " jak zrozumiałem między wierszami, Ci Panowie swoja praca wspierali sieci w których pracowali w wykorzystywaniu dostawców....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~korpoludek 1 5 miesięcy temuocena: 67% 

  to za rok sprawdźmy jak idzie panom. złota klatka ma tyle samo wad co i zalet. ciekawe czy sobie poradzą

  oceń komentarz
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Half Page (kwiecień - maj 2020)
do góry strony