REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-30.06.2020)

(fot. materiały prasowe)

Kolejna odsłona sporu między Spar Polska (Bać-Pol) a Spar Group i Spar International o to, kto będzie mógł dalej rozwijać szyld Spar w Polsce! Sąd Okręgowy w Katowicach we wtorek tymczasowo zakazał podejmowania przez Spar Group i Spar International jakichkolwiek kontaktów z polskimi franczyzobiorcami Spara.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

Zabezpieczenie to dotyczy kontaktów z podmiotami prowadzącymi w Polsce sklepy pod szyldami Spar, Eurospar, Spar Express albo Interspar. Spółka Spar Polska twierdzi też, że ponadto sąd "zobowiązał Spar International i Spar Group do zaniechania nakłaniania innych osób lub udzielania takim osobom pomocy w nawiązywaniu lub utrzymywaniu kontaktów z franczyzobiorcami Spar Polska, dotyczących prowadzenia działalności w Polsce w ramach sieci Spar". Za złamanie tego zakazu grozić ma kara w wysokości do 1 mln zł.

W środę rano poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie wszystkie strony konfliktu, tzn. spółkę Spar Polska oraz firmy Spar International (centrala Spara) i Spar Group (inwestor z RPA, który ma przejąć większościowe udziały w Piotrze i Pawle oraz dalej rozwijać szyld Spar w Polsce); a także rzecznika prasowego Sądu Okręgowego w Katowicach. Do chwili publikacji niniejszego artykułu otrzymaliśmy stanowisko jedynie od dotychczasowego master franczyzobiorcy Spara w Polsce, czyli spółki Spar Polska.

- Sąd Okręgowy w Katowicach uznał, że wypowiedzenie przez Spar International głównej umowy licencyjnej zawartej ze spółką Spar Polska było sprzeczne z prawem - napisała firma Spar Polska w oświadczeniu przesłanym redakcji wiadomoscihandlowe.pl.

Spar Polska napisało w komentarzu, że zdaniem Sądu Okręgowego w Katowicach "przedstawione przez Spar Polska dowody uprawdopodabniają fakt popełnienia przez Spar International oraz Spar Group czynu nieuczciwej konkurencji określonego w art. 12 ust. 2 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji oraz że wypowiedzenie przez Spar International głównej umowy licencyjnej ze Spar Polska było sprzeczne z prawem".

Należy podkreślić, że zabezpieczenie wydane przez katowicki sąd nie przesądza, kto ma rację w sporze pomiędzy stronami.

Uwaga! Śledzimy ten temat i jeśli tylko otrzymamy nowe informacje w niniejszej sprawie, opublikujemy je na portalu.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 45

 • 35
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 8
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (19)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Jaśniepan 19 ponad rok temuocena: 100% 

  No to teraz proponuję udać się na partyjkę golfa :-) , no i może jeszcze ruleteczkę :-)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~blackcook 18 ponad rok temuocena: 100% 

  ~Była pracownica Bać Polu Nikt z tego wielkiego biurowca w Rzeszowie (wielu z nich a właściwie większość nadawała się do imprezy właśnie i do wódki, a nie do zarządzania przedsiębiorstwem handlowym) nie patrzył na to, dlaczego te sklepy mają problemy. Tylko widzieli, że ktoś nie płacił. Wybudował sobie dom to dlatego. Takie durne przeświadczenie było tych Andrzejów zza biurka. Niestety, ale prawda jest taka, że w tym biznesie sklepy zarabiają najmniej. Wielkie oburzenie teraz wszystkich z wieży babel z Rzeszowa, że franczyzobiorcy idą ratować swoje biznesy. Rozmowy z tymi Lechami, Andrzejami były wielokrotnie podejmowane. Jednak właściciele sklepów to wielkie zło dla tych panów. Oni musieli mieć kasę na swoje uzależnienia (czytaj sporty :-D). Nikogo nie było stać, żeby pojechać sobie z synem na 3 tygodnie na florydę na golfa. Przy okazji brało się całą ferajnę klaskaczy. Taka jest prawda, że aby właściciel sklepu mógł wybudować sobie sklep w tym systemie to musiał brać kredyt.

  oceń komentarz
 • ~Marek 17 ponad rok temuocena: 90% 

  Panie LB, niech Pan i jego ludzie zaprzestaną tego cyrku. Niech Pan nie niszczy innych, co w Pana bezwzględnie wierzyli i niestety ale się rozczarowali. Nawet nie wie Pan , jak to jest przykre. Dla Pana nie liczy się zdanie ludzi, który nie robią przynajmniej 100 mln obrotu. Więc jakie tu partnerstwo było... Dyktatura i tyle...

  oceń komentarz
 • ~Marley 16 ponad rok temuocena: 80% 

  No dobra, ale po co LB tak upiera się przy tym żeby zatrzymać to logo - przecież nie otworzy z nim nikt już kolejnego sklepu, a do pół roku franczyzobiorcy odejdą. To tylko pokazuje jego zawiść, że jak on ma źle skończyć, to pozostali również mają zniknąć... Jego zawiść nie zna granic :(

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gdańsk1958 15 ponad rok temuocena: 100% 

  wszystkie sieci franczyzowe mają w umowie że właściwym sądem jest sąd wskazany prze sieć. strasznie dziwna sprawa dlaczego zajmuje się tym sąd w Katowicach, jednych siedziba w Amsterdamie drugich w Rzeszowie. Obserwuje ten spór z ciekawością choć mnie nie dotyczy, ale obiektywnie patrząc, spar Polska nie mogła puścić takiego oświadczenia bez jakiejś podstawy chyba że ten Pan bać to jakiś samobójca. Mam nadzieje że jutro jakieś oficjalne stanowisko sądu będzie bo bez tego ten artykuł jest tylko paskiem z tvp info

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zainteresowany 14 ponad rok temuocena: 71% 

  Droga redakcjo! Jeżeli jest faktycznie tak jak twierdzi zarząd Spar Polska, to dlaczego nie podano sygnatury wyroku.... po za tym Sąd w Katowicach??? Coś mi się zdaje, że to kolejna zagrywka zarządu......

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Była pracownica Bać Polu 13 ponad rok temuocena: 43% 

  Tak czytam komentarze i aż płakać mi się chce.Pracowałam w Bać Polu jako PH pare lat. Były gorsze i lepsze dni jak w każdej firmie. Ale atmosfera pracy była naprawdę świetna ! Bo tworzyli ja wspaniali ludzie i sami klienci lubili Bacpol . Była tez rzesza tych co psioczyli na zawsze i na wszystko ! Teraz ujadają pewnie właśnie Ci ! Ciagle pokrzywdzeni ze towar nie dojeżdża ze braki ze blokady za zblokowane płatności. Z wymówka : co to dla takiej firmy pare tysięcy ! Tylko ja slyszalam to na co drugim sklepie ! I tego już nikt nie pamięta ! Z całym szacunkiem błędy popelnione były ! Tak fakt ! Klakierów nie brakowało którym Prezes zaufał ! Ale zaufał tez klientom którzy notorycznie ściemniali nie płacili, kombinowali . Wielu posiadało tez szyld SPARA! Pech , klopoty z Almą I nikt teraz o tym nie pamięta . Bo kozła ofiarnego trzeba znaleźć ! A dziś ja przez to nie mam pracy ! I małe dziecko.Nie wypominam teraz cwaniakom ze sklepów którzy nie placili i domy mega pobudowali !

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mirka 12 ponad rok temuocena: 75% 

  Głos.Rozsądku - nie atakuje Cię. Tylko mnie ogarnia ogromna złość, że ignorancja LB i KT sięga zenitu i nie słuchają nikogo innego poza sibą. Ta mętal ość nie pozwala w naszym kraju zbudować niczego sensownego - a jest ogromne grono ci by chciało coś zrobić wielkiego nie tylko dla kasy, ale też dla tego kraju i dla ludzi po prostu, rodaków. P.S. Lubię sport, ale golf nie koniecznie to szczyt największego wysiłku fizycznego :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Głos.Rozsądku 11 ponad rok temuocena: 73% 

  Mirka - ja nie napisałem ze LB jest patriotą w tym tekście .., napisałem , ze ideą Spara polskiego i jego FB ,do tej pory duma z prawa do używania .. nazwy „ polskie sklepy spożywcze”! ... przez fakt posiadania kapitału w 100% polskiego ! ( proszę czytać ze zrozumieniem!) Może Pan tokarz nie był zainteresowany ! Nie mnie to oceniać ! Może był ktoś lepszy ...z polski ... i afera go wypłoszyła ! I skąd pewność o Eurocashu ? Choć widzę ze wszyscy wiedza lepiej ... i negocjowali „żywo” przy stole z LB ! Ja nie wiem ! I nie chce oceniać bez takiej wiedzy! A „łatkę” zawsze lubi przykleić ten kto wie najmniej ! I życzy niezbyt chlubnie ! P.S. Ironiczną opowieścią jest czepianie się gościa co lubi sport ! Czyli jakby grał w piłkę czy siatkówkę dwa razy w tygodniu , to spoko ? Mirka , bez urazy , ale coś mi się wydaje ze kobieta powinna lubić aktywne życie ! W przeciwnym razie grubieje ! P.S II Dla jasności - bronię polskiego handlu !!!

  oceń komentarz
 • ~Lubię SPAR 10 ponad rok temuocena: 50% 

  Na siłę nikt z nikim nie będzie współpracował. Umowy FB wypowiedzą, zaufania LB nie odzyska, to są fakty. ALe ja mu mocno kibicuje mimo wszytsko - niech walczy o zachowanie dobrego imienia. I tak jak pisze w komentarzu Głos.Rozsądku..jak L.B byk na topie wszyscy byli jego przyjaciółmi, a teraz co najgorsze to On. Zresztą podobnie było przy odejściu poprzednich prezesów SPAR. TS zły, WB był zły, RP zły. Jak ktoś ma władzę. pozycję i możliwości jest cacy.. A jak spada na dno.. Niech spada a co tam...przez to nasz Polski rynek wygląda jak wygląda.. Zagraniczni giganci nami rządzą.

  oceń komentarz
 • ~Nicholas 9 ponad rok temuocena: 46% 

  Dobrze, że sąd się w końcu wypowiedział, bo chyba wielu nie wiedziało co o tej sytuacji sądzić. A Ci co już położyli krechę na polskich detaliście powinni się mocno zastanowić nad swoimi decyzjami, kto ich inspirował i wyciągnąć wnioski, bo w swojej naiwności byli wciągnięci w interes ludzi, którzy chcieli zbić kapitał na problemach polskiej firmy. Smutne to, że trudnej sytuacji polscy przedsiębiorcy szukają tylko interesu, zamiast się wspierać.

  oceń komentarz
 • ~Mirka 8 ponad rok temuocena: 50% 

  Głos.Rozsądku - Jeśli Pan LB chce być takim patryjotą, to dlaczego nie chciał dogadać się z Panem K.Tokarzem ze Specjału, tylko woli dogadać się z Eurocashem?????? Dlaczego także nie płaci Franczyzobiorcą godnego retra, tylko woli na golfa jechać i do kasyna... Kto tu jest NAJWIĘKSZYM IGNORANTEM????????????

  oceń komentarz
 • ~Pawełek 7 ponad rok temuocena: 60% 

  Sprawa wyglada tak ze firma z Afryki chce na cham przejąć licencje od Polskiej firmy czy LB prowadził to dobrze czy źle jest tu na drugorzędną.To samo dzieje się w Piotrze i Pawle chcą przejąć firmę za free bez spłaty wierzycieli i sposób na to maja opracowany

  oceń komentarz
 • ~Franek 88 6 ponad rok temuocena: 86% 

  Informacja dotyczy tylko zabezpieczenia znaku - ostrożnosść sądów. Prawda jest tak że Spar Polska nie wyplaca retra albo kapie po 10% kwoty zobowiazania. Wszyscy franczyzobiorcy składaja wypowiedzenia, o czym SPAR nie informuje.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Głos.Rozsądku 5 ponad rok temuocena: 58% 

  Tu jest Polska ! I niech Polacy rządzą u siebie ! ... a nie grupa ”sprzedawczyków” za 30 srebrników , chce oddać ciężko wypracowaną pozycje ! Dla chwilowej korzyści ! Jak LB był silny to wszyscy „ ciu ciu ciu! ...Na konferencjach!” gdy ma kłopoty ... to nóż w plecy !... „niechaj pierwszy żuci kamień, kto bez winy!” Cóż za smutny obraz jakże polskiego zachowania . Historia, nie uczy Polaków niczego ! O rozbiorach Polski nie wspominając dla pojedynczej korzyści jednostki . Polacy dbajmy o polski handel ! Nie o chwilowe „gruszki na wierzbie” ! A rano zaszlochacie ... , gdy będzie już za późno ! Że polski handel nie istnieje ! ... a niby polscy „SPAR-OWCY” hołubią „ Patriotyzm” !

  oceń komentarz
 • ~Emporio 4 ponad rok temuocena: 88% 

  Czyżby się prezes Leszek Bać bał, że mu franczyzobiorcy odejdą i skończy się ta farsa? Tak czy inaczej odejdą, bo nikt już temu Panu nie uwierzy w te kłamstwa i ignorancję. Zawsze miał franczyzobiorców w czterech literach. Dlaczego nie zapytacie franczyzobiorców, czy temu panu jeszcze kiedyś zaufają i czy chcą być pod jego rządami? Każdy chce się uwolnić z rąk tego nieracjonalnie myślącego człowieka. Tylko on chce mieć władzę niczym Putin :-D

  oceń komentarz
 • ~Sprawiedliwy 3 ponad rok temuocena: 100% 

  ~NIkt, ale gdzie w tym dobro franczyzobiorców? Pan Leszek jest jak biskupi...nie widzi problemu.A tu gdzie jakieś wsparcie dla franczyzobiorców, jakaś rozmowa.

  oceń komentarz
 • ~Waldek 2 ponad rok temuocena: 100% 

  Cyt:" Należy podkreślić, że zabezpieczenie wydane przez katowicki sąd nie przesądza, kto ma rację w sporze pomiędzy stronami."

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nikt 1 ponad rok temuocena: 45% 

  Brawo ! Trzymam kciuki za SPAR Polska. Niech walczą o swoje. Czekamy co dalej..zapowiada się ostra walka.

  oceń komentarz
REKLAMA
do góry strony