REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-30.06.2020)
Unilever, jako pierwsza firma na świecie, wyeliminowała tłuszcze trans ze swojego portfolio. Nie tylko usunęliśmy je z margaryn i tłuszczów do smarowania, ale także z pozostałych produktów spożywczych - mówi Iwonna Niegowska, żywieniowiec firmy Unilever.
REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

Kwasy tłuszczowe typu trans, podobnie jak tłuszcze nasycone, podwyższają stężenie cholesterolu we krwi, który jest czynnikiem ryzyka choroby niedokrwiennej serca (miażdżycy). Nieprawidłowa dieta, charakteryzująca się między innymi nadmiernym spożyciem tych tłuszczów, może być przyczyną wielu chorób cywilizacyjnych, takich jak otyłość, cukrzyca czy choroby układu krążenia.

- Dziś wszyscy mają świadomość jak szkodliwe są tłuszcze trans dla serca i układu krążenia, dlatego coraz więcej producentów podejmuje się zmiany receptury swoich produktów, także pod presją wprowadzanych w niektórych krajach przepisów prawnych. My jesteśmy krok dalej i teraz możemy koncentrować się na kolejnych działaniach, których celem jest ulepszanie składu i profilu żywieniowego naszych produktów. Wiemy, że przynosi to wymierne efekty w zakresie zdrowia publicznego 
– komentuje Iwonna Niegowska.

Unilever, właściciel takich marek jak: Rama, Delma, Flora, Flora pro.activ i Kasia od lat pracuje nad ulepszaniem swoich produktów spożywczych, aby ich receptury były zgodne z zaleceniami wiodących instytucji związanych z żywieniem i zdrowiem publicznym, takich jak Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) czy Instytut Żywności i Żywienia (IŻŻ). Podstawową rekomendacją tych instytucji w zakresie spożycia tłuszczów jest ograniczanie w diecie tłuszczów nasyconych, zwiększanie spożycia tłuszczów nienasyconych i zmniejszenie do minimum spożycia tłuszczów trans.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony