REKLAMAHELIO - NATURA - BANER GŁÓWNY (30.03 - 05.04.2020)
Wino, źródło: Archiwum Wiadomości Handlowych

Wino, źródło: Archiwum Wiadomości Handlowych

Blisko dwa miliony butelek tegorocznego włoskiego wina Novello trafiło do sprzedaży. Z roku na rok notuje ono jednak wyraźne spadki sprzedaży.

REKLAMANutrend - Belka w artykułach - Baner nr 2 (16.03 - 16.04.2020)

Jeszcze dziesięć lat temu co roku sprzedawano około 17 milionów butelek tego młodego trunku, jednak popyt na nie systematycznie maleje. Spadek produkcji spowodowany jest m.in. wyższymi kosztami maceracji węglowej, czyli procesu stosowanego w winifikacji. Poza tym winorośl, z której przygotowuje się Novello, w ostatnich latach była przeznaczana w większym stopniu do produkcji innego rodzaju wina.

Zwyczaj wytwarzania tego gatunku narodził się w połowie lat 70 ubiegłego wieku. Novello to czerwone, lekkie wino o owocowej i kwiatowej nucie. Należy je wypić w ciągu 6 miesięcy.

Zgodnie z tradycją, rolnicy otwierają Novello w dniu uroczystości św. Marcina, 11 listopada, czyli w dniu, gdy od zawsze zamykają rachunki upływającego roku swej pracy. Za trzy tygodnie do sprzedaży trafi największy konkurent Novello, czyli francuskie wino Beaujolais Nouveau.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Half Page (kwiecień - maj 2020)
do góry strony