REKLAMAHELIO - Baner Główny - MASY (11-17.11.2019)

(mat. prasowe)

Będące w trakcie przyspieszonego postępowania układowego Zakłady Mięsne Henryk Kania muszą się zmierzyć z kolejnymi problemami. Firma straciła samochody dostawcze. Grozi jej też konieczność spłaty pożyczki, którą gwarantowała – informuje Dziennik Gazeta Prawna.

REKLAMAITCOM - Belka w artykułach

ZM Kania opierała swoją flotę dostawczą o pojazdy leasingowane w firmie Alphabet Polska Fleet Management. W obliczu kłopotów finansowych producenta leasingodawca wypowiedział umowy i domaga się spłaty 324 tys. zł zaległych rat leasingowych i opłat serwisowych. ZM Kania mają na to czas do 19 czerwca – informuje DGP.

Kolejnym problemem może się okazać gwarancja wystawiona przez ZM Kania na pożyczkę udzieloną firmie HK Logistic przez spółkę Cargobull, która wezwała gwaranta za zapłaty ponad 735 tys. euro, wyznaczając termin na 11 czerwca – kontynuuje DGP.

Przypomnijmy, że ZM Henryka Kania mają już znacznie poważniejsze kłopoty. Z szacunków firmy wynika, że jej łączne zadłużenie wobec Banku Handlowego, Alior Banku i Santander Banku wynosi łącznie 362 mln zł. Firma wystąpiła do sądu o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego, co nastąpiło 7 czerwca.

ZM Kania przystąpiły do negocjacji ze swoimi największymi odbiorcami w sprawie zmiany warunków zakupowych. 12 czerwca spółka poinformowała, że udało się jej uzyskać porozumienie z sieciami handlowymi, które zaakceptowały podwyższenie cen. Dzięki temu ZM Kania mają poprawić marżowość i stopniowo odzyskać płynność finansową. Jeśli udałoby się znaleźć inwestora, zakład mógłby zwiększyć produkcję, a jego wyroby wróciłyby na półki sklepowe.

Spółka twierdzi, że w obecne problemy wpędziły ją błyskawicznie rosnące ceny mięsa, a to sprawiło, że musiała więcej płacić dostawcom, podczas gdy nie zmieniały się ceny produktów w sklepach, zagwarantowane umowami.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony