24.09.2018/10:29

Al.Capone: myśleliśmy o punktach pocztowych jeszcze przed zakazem handlu w niedziele

Nie tylko sieci sklepów, ale i niezależni detaliści poszerzają zakres usług, dzięki którym mogą otwierać placówki handlowe we wszystkie dni tygodnia. Niektóre z nich – tak jak Al. Capone – zaczęły to robić jeszcze przed wejściem ustawy o zakazie handlu w niedziele.

Jak pisaliśmy, kolejna sieć sklepów otwiera swoje sklepy we wszystkie niedziele.

Czytaj więcej: Zakaz handlu w niedziele. Sklepy sieci Al.Capone działają jako placówki pocztowe

Do tematu odniósł się Sławomir Skowron, prezes zarządu Al. Capone, przesyłając swój komentarz:

– Zanim pojawiła się ustawa o zakazie handlu w niedzielę poszukiwaliśmy usług, które mogłyby zdywersyfikować naszą ofertę. Podjęliśmy kroki w tym kierunku, ponieważ większość sklepów naszej sieci ma dogodne lokalizacje oraz godziny otwarcia dłuższe niż większość punktów usługowych. Pozwala to na wykorzystanie ich w realizacji innych usług i osiągania dalszych zysków. W naszych sklepach działają Punkty Obsługi Paczek InPost oraz wprowadziliśmy w kilku sklepach kolektury Lotto. Pracujemy także nad wprowadzeniem jeszcze innych usług, które na chwilę obecną nie są oficjalnie podawane do publicznej wiadomości – wyjaśnił serwisowi wiadomościhandowe.pl Sławomir Skowron, prezes zarządu Al. Capone.

Dodał także, że współpraca z InPostem to dla tej sieci sklepów przede wszystkim korzyść dla klientów w postaci wygodnej dostępności do nadawania i odbierania przesyłek, szczególnie w sklepach zlokalizowanych w małych miejscowościach i na wsiach, gdzie ta usługa cieszy się największą popularnością.

– W całości działamy zgodnie z zawartą umową z InPostem – zapewnił Sławomir Skowron.

Przypomnijmy, że z wyłączenia spod zakazu handlu w niedziele przewidzianego dla placówek pocztowych korzysta m.in. sieć sklepów Żabka. Do 5 września br. zapadły dwa wyroki uniewinniające franczyzobiorców Żabki od zarzutu popełnienia wykroczenia złamania zakazu handlu w niedziele, poprzez otwarcie sklepu jako placówki pocztowej i powierzenie w nim pracy pracownikom. Jednocześnie w trzech przypadkach sąd odmówił wszczęcia postępowania, stwierdzając, że franczyzobiorca powinien być traktowany jako placówka pocztowa (postępowania umorzono).

Na podobny krok zdecydowali się też pojedynczy właściciele niezrzeszonych sklepów. Przykładem jest opisany przez nas niedawno sklep spożywczo-monopolowy Kłosek z Ożarowa, należący do firmy Winpol. Sklep ten działa w niedziele z zakazem handlu, a jego właściciel powołuje się właśnie na umowę z InPostem.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.