05.10.2016/11:12

Amazon inwestuje w centra dystrybucyjne

Amazon wynajmie 137 000 mkw. powierzchni w dwóch obiektach logistycznych w regionie Hauts-de-France od firmy Grupa Goodman.

Od 2006 r. firma Goodman wybudowała dla Amazona już ponad 1 mln mkw. powierzchni logistycznej w Europie, a w ramach nowego projektu wybuduje centrum logistyczne o powierzchni 107 000 mkw. w Amiens i wynajmie 30 000 mkw. w istniejącym budynku w Lauwin-Planque.  

Nowe centrum logistyczne w Amiens, które położone jest między Lille i Paryżem, obejmie 107 000 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej oświetlonej na całej powierzchni energooszczędnym oświetleniem LED. Prace budowlane rozpoczną się na początku października, a po zakończeniu budowy w wrześniu 2017 r.

- Inwestycje pozwolą nam wzmocnić naszą sieć logistyczną we Francji i dalej rozwijać usługi dla klientów - wyjaśnia Nicholas Deeks, EU Real Estate Director w Amazon.  

Oprócz realizacji nowego projektu w Amiens, firma Amazon przedłużyła w tym roku umowy najmu w centrach logistycznych w Saran i Montélimar (Francja) na łączną powierzchnię 106 000 mkw. Obie nieruchomości są własnością Nicholas Deeks, EU Real Estate Director w Amazon European Partnership (GEP), flagowego europejskiego funduszu Grupy.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.