25.01.2020/20:07

AmRest rozliczył z Glovo wartą 35 mln euro transakcję sprzedaży PizzaPortal

AmRest Holdings poinformował o spełnieniu wszystkich warunków przewidzianych w umowie z sierpnia ubiegłego roku zawartej ze spółką Glovoapp23, do której należy aplikacja i platforma do zamówień produktów online Glovo. Transakcja została już finalnie rozliczona.

W ramach zapłaty za przeniesienie 100 proc. udziałów w Restaurant Partner Polska (PizzaPortal) AmRest otrzymał otrzymał kwotę 35 mln euro, z której 20 mln euro stanowiła płatność gotówkowa, a równowartość pozostałej kwoty została przekazana w nowo wyemitowanych udziałach Glovo.

W wyniku wspomnianej transakcji AmRest aktualnie posiada pakiet 7,5 proc. udziałów w kapitale zakładowym Glovo (na poziomie nierozwodnionym).

Glovoapp23 jest właścicielem aplikacji Glovo - jednej z wiodących w Europie platform do zamawiania online oraz dowozu posiłków i innych dóbr konsumpcyjnych. Platforma Glovo działa w podobnym modelu co Uber Eats, aczkolwiek oferuje klientom szerszą ofertę dostaw - nie tylko dania z restauracji, lecz również m.in. żywność ze sklepów.

Obecnie Glovo ma ponad 5,5 miliona użytkowników i 16 000 stowarzyszonych partnerów. Platforma funkcjonuje w 202 miastach w 26 krajach. Glovo obecne jest od niedawna również w Polsce, nie tylko za sprawą PizzaPortal, ale również własnej, flagowej aplikacji i platformy.

AmRest Holdings jest wiodącym operatorem gastronomicznym w Europie z portfolio 10 marek restauracyjnych - liderów w swojej kategorii. Firma działa w 25 krajach zarządzając markami franczyzowymi: KFC, Pizza Hut, Starbucks i Burger King, markami własnymi: Sushi Shop, La Tagliatella, Bacoa, Blue Frog, KABB oraz wirtualną marką Pokai.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.