23.03.2018/17:53

Biedronka zainteresowana przejęciem Piotra i Pawła?

Grupa Jeronimo Martins, do której należy sieć Biedronka jest zainteresowana przejęciem poznańskiej sieci supermarketów Piotr i Paweł. Właściciel największej w Polsce sieci detalicznej jest w gronie kilku podmiotów, które wyraziło zainteresowanie siecią handlową.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • darc 26.03.2018

  Jeśli kupi to Jeronimo to z znaczy, że UOKiK w ogóle nie chroni polskiego rynku.
  Dokładnie tak samo budował swoją wielkość Eurocash, gdzie UOKiK przez lata nie zauważał skali przejęć.
  Portugalczycy w Polsce dokonali kolonizacjacji polskiego handlu.

 • klient 24.03.2018

  Jeśli już ta sieć miała by trafić w obce ręce, lepiej żeby kupiło ich niemieckie REWE albo szwedzka ICA. Niech w tym kraju zostanie chociaż jakaś normalna sieć supermarketów...

 • Yogi 24.03.2018

  Max, zgadzam się z tobą. jest już bardzo głośno, że afrykanerzy dogadali się Baćkiem, co jest logiczne - to i to Spar. PiP też pasuje koncepcyjnie do Spara i ten mariaż ma sens. Pytanie ile kasy maja afrykanerzy na tak duże inwestycje w PL. Dla mnie działania Biedy (a może samego PiP) to pozorowanie żeby konkurencji (realnym inwestorom) podnieść koszt wejścia.

 • zaniepokojony millenials 24.03.2018

  Dla mnie PiP to jedyny sklep, gdzie pod nogami nie znajdę rozwalonych kartonów a na półkach jest względny porządek. Gdyby ten dyskont miał wprowadzić do Piotra i Pawła swoje standardy (przaśny wystrój - feeria kolorów), to chyba będę musiał zmienić sklep, w którym po drodze robię zakupy...

 • max 23.03.2018

  pojawi sie inwestor z rpa i polaczy wszystko ze sparem pod logiem spara

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.